Zastosowanie stacji zmiękczania wody i zalety tego rozwiązania

0
932
Zastosowanie stacji zmiękczania wody i zalety tego rozwiązania

Bardzo twarda woda może być prawdziwym problemem. Producenci stacji zmiękczania wody doskonale o tym wiedzą. Uświadamiają więc klientów, że nadmierna twardość wody przyczynia się do powstawania kamienia kotłowego, a ten zakłóca i z czasem zmniejsza wydajność urządzeń grzewczych. Jak działają stacje i jakie korzyści wynikają z ich montażu? Sam się przekonaj!

Stacje zmiękczania wody – na czym polega ich zadanie?

Zmiękczacze wody niwelują jej twardość na drodze tak zwanej wymiany jonowej. Urządzenia tego rodzaju eliminują nadmiar związków wapnia i magnezu. Stąd prosty wniosek, że warto w nie inwestować, gdy zawartość tych pierwiastków, przekracza dopuszczalne normy. A jak wiadomo, ten problem dotyczy zwłaszcza osób i firm mieszkających i działających na terenach o wapiennym podłożu.

W przypadku dużych firm i zakładów przemysłowych stację zmiękczania wody trzeba dobrać do potrzeb przedsiębiorstwa. Kluczowe są specyficzne wymogi techniczne czy zakres i wielkość produkcji określonych towarów. Specjaliści podkreślają, że wybrane urządzenie uzdatniające powinno być dostosowane do trzech wartości, a mianowicie twardości wody uzupełniającej, maksymalnego zapotrzebowania godzinowego na wodę zmiękczoną oraz potencjalnej ilości regeneracji w trakcie doby, co warunkuje nam czas nasycenia roztworu solanki do 33%.

Stacje zmiękczania wody – rodzaje urządzeń uzdatniających

Chodzi o sposób sterowania. Stacje zmiękczania wody mogą być sterowane czasowo, objętościowo albo objętościowo z pierwszeństwem czasowym. Jak działają poszczególne urządzenia?

Pierwsze zmiękczają wodę w odpowiednich, wcześniej ustalonych i zaprogramowanych odstępach czasowych – najczęściej raz na dobę o określonej godzinie. Drugie zmiękczają wodę partiami. Filtrują kolejne jej ilości, tuż po zmiękczeniu zaprogramowanej objętości wody. Z kolei trzecie urządzenia działają jak połączenie dwóch pierwszych. Regenerację przeprowadzają w ustalonych odstępach na określonych partiach cieczy.

Kolejny podział wskazuje na stosowanie zmiękczaczy jednokolumnowych oraz dwukolumnowych. O nim opowiada specjalista z firmy GLOBAL CONCEPTS 2000 POLSKA, podkreślając, jak ważne są dodatkowe akcesoria. – Nasza firma oferuje zmiękczacze jednokolumnowe, dwukolumnowe oraz urządzenia w układzie MULTI, a więc urządzenia trzy- lub czterokolumnowe. Klientom przypominamy, że przed każdym zainstalowanym zmiękczaczem powinien znaleźć się filtr mechaniczny, który zabezpiecza jego głowicę przed zanieczyszczeniami mechanicznymi. Pamiętając o tej zasadzie, przyczyniają się Państwo do lepszej pracy i przedłużenia żywotności zainstalowanego urządzenia – wyjaśnia przedstawiciel firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj