Na czym polega modułowy system wież z włókna szklanego?

0
949
Na czym polega modułowy system wież z włókna szklanego?

Rusztowania budowlane to konstrukcje dostępne w wielu różnych rodzajach. Duża ilość wariantów i rozwiązań pozwala na pełne dopasowanie ich do potrzeb użytkowników, dzięki temu możliwa jest wygodna i bezpieczna praca na wysokości. Rusztowania budowlane dzielą się w zależności od użytych materiałów i rodzajów konstrukcji. Renomowani producenci oferują własne opatentowane systemy. Do tej kategorii zaliczają się wieże dostępowe z włókna szklanego. Przeczytaj, na czym polega ich modułowa budowa.

„Wiele prac wykonywanych na rusztowaniach budowlanych związanych jest z różnego typu niebezpieczeństwami. Nie dotyczy to jedynie zagrożeń wynikających z pracy na wysokości. Dużym ryzykiem obarczona jest praca w bliskim otoczeniu przewodów elektrycznych oraz we wszystkich miejscach, gdzie występuje możliwość kontaktu z materiałami łatwopalnymi, z parą wodną i znacznym zapyleniem. W tego typu sytuacjach konieczne jest stosowanie specjalnych rusztowań, które nie tylko zabezpieczają osoby pracujące przed upadkiem z wysokości, ale także przed tymi wszystkimi zagrożeniami” – wyjaśniają specjaliści z firmy SKAT, która jest dostawcą rusztowań, drabin aluminiowych i szalunków.

Systemy modułowe rusztowań – szybkość montażu, sztywność i wielofunkcyjność

Wśród wielu systemów warto zwrócić uwagę na wieże modułowe. Są to wyjątkowo wygodne rusztowania jezdne najczęściej wykonane z aluminium (ale nie tylko, jak można dowiedzieć się z drugiej części artykułu). Doskonale sprawdzają się podczas prac remontowych i montażowych na budowach, w magazynach i halach fabrycznych, wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wykonania prac na wysokości połączona z koniecznością częstej zmiany lokalizacji.

Głównymi zaletami wież modułowych jest ich lekka konstrukcja oraz mobilność. Cenione są również za szybki i łatwy montażu bez złączek i dodatkowych elementów. Są to konstrukcje sztywne i stabilne. Pozwalają na wygodną i bezpieczną pracę. Dzięki wielofunkcyjności wieże jezdne mogą być budowane w wielu konfiguracjach i łatwo dopasowywane do istniejących potrzeb.

Wersja z włókna szklanego – zwiększone bezpieczeństwo w trudnych warunkach pracy

Dobrzy producenci systemów rusztowań oferują również wieże dostępowe wykonane z włókna szklanego. Rusztowania z włókna szklanego znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko kontaktu rusztowania z przewodami elektrycznymi. Jako że, włókno szklane jest bardzo dobrym izolatorem, praca na tego typu wieżach modułowych jest dużo bardziej bezpieczna i chroni pracowników przed ewentualnym porażeniem.

Włókno szklane jest także materiałem nieiskrzącym, dzięki temu wykonywanie czynności na wieżach dostępowych jest bezpieczne szczególnie w pomieszczeniach o dużym zapyleniu i znacznej wilgotności oraz w obecności materiałów łatwopalnych.

Produkty firmy BoSS

Znaczącym producentem na rynku rusztowań modułowych jest angielska firma Boss Scaffold Towers. Oferuje ona przemysłowy system modułowy wież dostępowych z włókna szklanego przystosowany do pracy w najbardziej wymagających warunkach. Podstawowe walory systemu wież modułowych to:

  • Dobra izolacyjności elektryczna,
  • Brak możliwości iskrzenia,
  • Niekorodujące,
  • Nieutleniające się,
  • Czyste i wygodne w obsłudze w ciepłym i zimnym klimacie,
  • Wygodne w użyciu dzięki zintegrowanym drabinom oraz zastosowaniu metody budowy Trapdoor.

Modułowe systemy wież z włókna szklanego to nie tylko wygoda montażu i pracy, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa podczas eksploatacji w trudnych warunkach. Warto więc zainwestować lub wynająć rusztowanie korzystając z oferty renomowanego dostawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here