Najczęstsze błędy popełniane przy projektowaniu i budowie hal stalowych

0
1041
Najczęstsze błędy popełniane przy projektowaniu i budowie hal stalowych

Jeżeli podczas projektowania lub budowania hal stalowych zdarzy się błąd, to może dojść do uszkodzenia lub zawalenia się całej konstrukcji. W wyniku tego zdrowie lub życie mogą stracić znajdujący się w środku pracownicy. Za najczęstszy błąd uważa się złą koordynację między kolejnymi etapami prac. Trzeba mieć na uwadze, że poszczególne elementy budowy mają różną tolerancję rozmiarów, przez co w czasie łączenia mogą do siebie nie pasować.

Jakie mogą być konsekwencje błędów przy projektowaniu i budowie hal stalowych?

Każdy budynek od czasu do czasu musi przejść inspekcję budowlaną. Ocenia się wtedy między innymi zmęczenie materiału i zapada decyzja czy konstrukcja spełnia wszelkie normy. Inspektorzy podczas wizytacji mogą zauważyć niedociągnięcia, które powstały przy projektowaniu lub budowie. Ze względu na możliwość awarii obiekt może zostać nawet tymczasowo zamknięty decyzją urzędową.

Wyłączenie budynku z użytku na jakiś czas generuje olbrzymie straty dla właściciela. Jednak takie działania są konieczne, ponieważ zły stan techniczny może być przyczyną zawalenia się całości. Dlatego też w interesie inwestora leży wybór firmy, która jest profesjonalna w swoim fachu. Takim przedsiębiorstwem może być na przykład Profix. Specjalizuje się ona w stawianiu hal stalowych.

Jakie są najczęstsze błędy przy projektowaniu hal stalowych?

Za najczęstszy błąd podczas projektowania hal stalowych uważa się brak luzów montażowych. Ściana żelbetowa może się osunąć w fundamencie, przez co powstanie odstęp od elementu stalowego, czego konsekwencją będzie brak możliwości połączenia tych części.

Innym dość popularnym problemem przy projektowaniu hal stalowych jest nieprawidłowo wykonany rysunek techniczny. Może to spowodować błędne wykonanie danego etapu pracy. Jeżeli nie zostanie to w porę zauważone, to istnieje nawet ryzyko zawalenia się obiektu.

Jakie są popularne błędy podczas budowy hal stalowych?

Często spotykanym błędem podczas budowania hal stalowych jest stosowanie różnego rodzaju śrub. W pojedynczym elemencie należy używać tych samych wkrętów. Pozwoli to na rozłożenie napierających sił w równomierny sposób. Możliwe jest także, że budowniczy nie wykonają prawidłowo połączeń dachowych.

Zdarza się również, że w wyniku nieprawidłowego wykonania budowli dach będzie przeciekał. Dzieje się tak, ponieważ pracownicy błędnie połączyli płyty warstwowe, przez które przedostaje się woda. W krótkim czasie może to spowodować powstanie rdzy i konieczne będzie przeprowadzenie remontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj