Wykańczanie wnętrz – aspekty, które warto wiedzieć przed odbiorem mieszkania od dewelopera

0
292

Myślisz, że wyobraźnia, smykałka do majsterkowania i najnowsze katalogi wnętrzarskie wystarczą, by urządzić piękne i funkcjonalne wnętrze? Proces skutecznego projektowania to znacznie więcej, z tego powodu konieczne może się okazać zasięgnięcie profesjonalnej porady. Przekonaj się, co możesz zyskać, jeśli zaangażujesz w tę pracę specjalistów.

Wykańczanie wnętrz z rynku pierwotnego

 • Stan deweloperski mieszkania
 • Prace wykończeniowe spoczywające na właścicielu
 • Wykończenie wnętrz z profesjonalistami

Stan deweloperski mieszkania, czyli jaki? 

Pod pojęciem stanu deweloperskiego kryje się to, jakie prace zostaną wykonane w mieszkaniach lub domach z rynku pierwotnego przed oddaniem kluczy nowemu właścicielowi. Nie ma jednego standardu, który obowiązuje w całej Polsce – każda firma kieruje się w tym względzie własną polityką wewnętrzną. 

Najczęściej jest to jednak doprowadzenie wnętrza do stanu surowego, który umożliwia przystąpienie do wykańczania zgodnie z indywidualnymi preferencjami właściciela. To jeden z powodów, dla których wykończenie wnętrz pod klucz nie stanowi standardu, lecz dodatkowo płatną opcję. Nie dość, że ten etap prac pochłania najwięcej środków, to jeszcze zależy w stu procentach od czyjegoś gustu. Nie sposób zatem stworzyć złotego standardu, który przypadnie do gustu każdemu.

W skład stanu deweloperskiego zazwyczaj wchodzą następujące prace:

 • wykonanie wszystkich przyłączy elektrycznych, wentylacyjnych i wodno-kanalizacyjnych,
 • zamontowanie grzejników,
 • wykonanie wylewki,
 • przygotowanie ścian do malowania (gładzie i tynki) lub pomalowanie ich na biało,
 • montaż okien, rolet przeciwwłamaniowych i drzwi zewnętrznych,
 • osadzenie parapetów.

Firmy nierzadko oferują kilka wariantów standardu deweloperskiego od podstawowego po podwyższony, który zakłada wykonanie większego zakresu prac wykończeniowych.

Jakie prace musisz przeprowadzić we własnym zakresie?

To, jak będzie wyglądać stan deweloperski w przypadku Twojej nieruchomości, zależy od indywidualnych ustaleń z umowy. Przyjrzyj się nim dokładnie, a bez trudu ocenisz, które prace wykończeniowe zostaną wykonane wcześniej, a z którymi musisz się uporać samodzielnie. Przede wszystkim, to na Twojej głowie jest stworzenie projektu wnętrza, który następnie wprowadzisz w życie – samodzielnie lub z pomocą ekipy remontowej. Na pewno przypadną Ci również takie czynności, jak:

 • montaż ościeżnic i drzwi wewnętrznych,
 • malowanie ścian lub kładzenie tapet,
 • wykończenie posadzki w dowolny sposób,
 • układanie glazury w łazience,
 • wykończenie kuchni i łazienki (w tym biały montaż),
 • aranżacja meblowa.

Wykończenie wnętrz z profesjonalistami 

Decydując się na wykończenie wnętrz z pomocą profesjonalistów, zyskujesz więcej niż tylko dobrze wykonany projekt, który pasuje do potrzeb Twoich i pozostałych domowników. Tego typu firmy nierzadko oferują kompleksowe usługi, dzięki którym nie musisz się niczym martwić.

Tak działa, chociażby pracownia projektowania i realizacji wnętrz KODO, czyli firma, w której ofercie znajdują się m.in. wykończenia wnętrz Warszawa. Dysponuje własnymi ekipami budowlanymi, dlatego też z powodzeniem wyręczy Cię w przeprowadzeniu wszystkich prac koniecznych do wykonania na miejscu. Biuro KODO pomoże Ci już na wstępnych etapach, przygotowując projekt zmian lokatorskich dla dewelopera, specjalizuje się zarówno w aranżacji przestrzeni w standardzie deweloperskim, jak i remontach mieszkań powstałych w różnym czasie.

Jeśli wybierzesz ofertę KODO, możesz liczyć na projekt wnętrz, który będzie mieścić się w założonym budżecie. Dodatkowo, będzie to budżet nie tylko na papierze, ale w praktyce. Firma przeprowadza bowiem wszystkie zaplanowane prace, dzięki czemu zarówno terminy, jak i budżet są pod pełną kontrolą. Nie ma zatem mowy o tym, że na koniec przyjdzie Ci dopłacić kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ze wsparcia KODO możesz korzystać na każdym kroku wykańczania mieszkania i domu, a nawet wcześniej. W ramach dodatkowej usługi specjaliści mogą pomóc Ci przy wyborze nieruchomości, zwracając Twoją uwagę na aspekty, które mogą umknąć niedoświadczonemu inwestorowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here