Jak uporządkować śrubki, gwoździe, wkręty?

0
1794
Jak uporządkować śrubki, gwoździe, wkręty?

Śruby, gwoździe, wkręty, nakrętki – te niewielkie, jednak bardzo istotne elementy, są nieodłącznym wyposażeniem każdego warsztatu czy garażu. Nic dziwnego. W rzeczywistości ciężko jest wyobrazić sobie większość prac bez ich zastosowania. Jednak z uwagi na to, jak duża jest ilość dostępnych rodzajów śrubek i nakrętek oraz ile takich akcesoriów posiada każdy miłośnik majsterkowania, często problemem staje się ich przechowywanie. W artykule podpowiadamy, żeby mieć je zawsze uporządkowane.

Pojemniki

Jednym z najprostszych sposobów na przechowywanie śrub, gwoździ czy wkrętów, są pojemniki. Możesz wykorzystać puste opakowania (np. puste puszki po kawie) lub wybrać bardziej estetyczne rozwiązanie, czyli kuwety stworzone specjalnie z myślą o przechowywaniu elementów drobnicowych. Na rynku dostępny jest szeroki wybór modeli. Do dyspozycji masz różne kształty i rozmiary. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są pojemniki z możliwością piętrowania, z otwartymi frontami ułatwiającymi dostęp do zawartości. Jeśli zależy Ci na ochronie przechowywanych części przed kurzem i pyłem – wybierz kuwety z pokrywami. Wiele modeli tego typu pojemników jest przystosowanych do montażu na ścianie, dzięki czemu mogą stać się elementem ścianek narzędziowych.

Ścianki narzędziowe

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego warsztatu lub kącika do majsterkowania, wówczas do przechowywania elementów drobnicowych możesz wykorzystać ściankę narzędziową. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które docenią szczególnie osoby, które mają do dyspozycji niewielki metraż. Jak tłumaczy dystrybutor produktów marki Kistenberg: Ścianki narzędziowe to świetny sposób na wykorzystanie przestrzeni pionowej w warsztatach czy magazynach. Dla osób, które potrzebują praktycznego sposobu na przechowywanie elementów drobnicowych – to będzie strzał w dziesiątkę. W naszej ofercie dostępny jest gotowy zestaw, czyli tablica z kubeczkami w kilku rozmiarach. Zamontowane na ścianie zapewnią nieograniczony wgląd w przechowywane elementy oraz łatwy dostęp do nich.

Organizery

Jeśli szukasz sposobu, który pozwoli Ci zorganizować i przechowywać drobne elementy, ale również umożliwi ich transportowanie – postaw na organizery. Są to niewielkie pojemniki z wieloma przegrodami, ułatwiającym ich przenoszenie uchwytem oraz z zabezpieczającą ich zawartość pokrywą. Dla ułatwienia sobie zadania znalezienia w nich poszukiwanych rodzajów śrubek czy nakrętek najlepszym wyborem będą organizery z przezroczystymi pokrywkami, dzięki którym będziemy mogli bez otwierania zobaczyć, co dokładnie się w nich znajduje. Bardzo praktyczne będą modele organizerów z wyjmowanymi kubeczkami, które ułatwią personalizację przestrzeni drobnicowej. Przy zakupie organizera zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany.  Wątpliwej jakości pojemniki szybko ulegną zniszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here