Jak wybrać prześcieradło 200×220 nieprzemakalne? Cena to tylko jeden z argumentów!

0
411
Jak wybrać prześcieradło 200x220 nieprzemakalne? Cena to tylko jeden z argumentów!

Wpisując w popularną wyszukiwarkę internetową „prześcieradło nieprzemakalne na materac” otrzymasz całą masę różnych ofert. I bardzo łatwo się w nich zgubić, zwłaszcza, jeżeli jako jedyne kryterium weźmiemy cenę. Oto, na co jeszcze warto zwrócić uwagę!

Medyczne czy zwykłe prześcieradło nieprzemakalne 200×220?

Umówmy się na jedno: końcówka w nazwie „med” nie zawsze odpowiada najwyższym standardom. Prześcieradła nieprzemakalne medyczne stosowane są w przypadku, gdy mamy do czynienia z chorym na cierpiącym na zaburzenia układu wydalniczego. Częstomocz czy też nietrzymanie moczu to jedna z wielu przypadłości, jakie dotykają seniorów czy osoby niepełnosprawne.

Kierowane do nich produkty z jednej strony są najwyższej jakości, a z drugiej, nie gwarantują aż takiej wygody codziennego użytkowania. Zastanów się więc, czy potrzebujesz produktu medycznego, czy wystarczy zwykły.

Prześcieradło 200×220 nieprzemakalne rodzaj materiału ma znaczenie!

Aby nieprzemakalne prześcieradło na materac w pełni spełniało swoją funkcję, z jednej strony musi być wodoodporne a z drugiej, przepuszczające powietrze. To kluczowe, gdy faktycznie chcesz ochronić swój materac przed wilgocią. Brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza skutkuje tworzeniem wilgotnego i ciepłego ekosystemu, w którym doskonale rozwijają się bakterie, grzyby i pleśnie. A stąd już krok do alergii i innych schorzeń nie tylko układu oddechowego.

Dlatego też, wybieraj materiały takie jak ekologiczna bawełna czy kaszmir, które dodadzą nie tylko miękkości i lekkości, ale również zapewnią odpowiednie działanie. Wystrzegaj się jednocześnie mocno pikowanych faktur na prześcieradle. Może to i fajnie wygląda, obiecując jeszcze większy komfort, ale właśnie w tych wypustkach może gromadzić się najwięcej szkodliwych drobnoustrojów.

Jednorazowe tylko na chwilę

Na rynku dostępne są również jednorazowe nieprzemakalne przecierała na materac 200×220. Tego rodzaju produkty sprawdzą się lepiej w przypadku osób w chorobie, gdy wymiana jest konieczna właściwie każdego dnia. Są one zwykle gorszej jakości, najcześciej wykonane z materiału przypominającego ceratę. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, dlatego dedykowane jest osobom względem których jest to konieczne.

Ważny sposób zakładania

Zwróć uwagę również na sposób zakładania prześcieradła 200×220. Gumki zakładane tylko na rogu mogą nie do końca spełnić swoje zadanie. Spowodują jedynie, że prześcieradło będzie się przemieszczać razem z osobą leżąca. Zdecydowanie lepiej jest kupować takie, które mają gumkę wszytą na wszystkich bokach produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here