Jak wykąpać małe dziecko w kabinie prysznicowej?

0
1223
Jak wykąpać małe dziecko w kabinie prysznicowej?

Kąpiel małego dziecka to dla każdego rodzica jest bardzo duży problem, i to zarówno jeśli w łazience ma się wannę, jak i jeżeli zamiast niej zdecydowało się na montaż kabiny prysznicowej. W naszym artykule postaramy się jednak doradzić w kwestii kąpieli małego dziecka. Dokładnie opisujemy, w jaki sposób można wykąpać malucha w kabinie prysznicowej i jakiego rodzaju kabiny prysznicowe będą do przeprowadzenia tej czynności najwygodniejsze.

Jak wybrać odpowiednią kabinę prysznicową z myślą o dziecku?

Podstawowym elementem budowy kabiny prysznicowej, który może mieć wpływ na wygodę kąpania w niej dziecka jest głębokość brodzika. Jeżeli będzie on zbyt płytki, wtedy kąpiel małego dziecka może być problematyczna. Dziecko bowiem może mieć problemy z utrzymaniem przez dłuższy czas równowagi. Z kolei w kabinie prysznicowej z głębokim brodzikiem, dziecko będzie mogło nawet usiąść, a rodzicom będzie z pewnością znacznie łatwiej je wykąpać. W trakcie kąpieli maluch będzie oczywiście cały czas pod kontrolą rodziców, ale w kabinie prysznicowej niestety nie ma na tyle dużo miejsca, żeby spokojnie mogło się w niej zmieścić dziecko i kąpiący je rodzic. Oczywiście można się zdecydować na nieco większą kabinę prysznicową, ale niestety nie w każdej łazience, zwłaszcza w mieszkaniach, jest na nią wystarczająca ilość miejsca i w związku z tym, trzeba będzie się nauczyć radzić z kąpielą dziecka nieco inaczej.

Ze względu na takie trudności większość rodziców, którzy mają możliwość zaprojektowania swojej łazienki i wybrania do niej wszystkich elementów wykończenia jeszcze przed pojawieniem się małego dziecka, decyduje się na umieszczenie w niej wanny.

Plastikowa wanienka podstawowym rodzajem akcesoriów do kąpieli dziecka

Plastikowa wanienka zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, która bardzo ułatwia lub nawet umożliwia kąpiel małego dziecka. Każda taka wanienka ma odpowiednią wielkość i kształt do tego, żeby dziecku był w niej wygodnie, a rodzicowi, żeby łatwo je było w niej umyć. Kąpiel dziecka w wanience jest z resztą koniecznością, przynajmniej do czasu aż nie nauczy się ono samodzielnie siadać. W przypadku kąpieli noworodków i niemowlaków, bez względu na to, czy w łazience mamy wannę, czy kabinę prysznicową, to właśnie w taki sposób będzie się kąpało dziecko. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest także duża mobilność wanienek, dzięki czemu dziecko można wygodnie wykąpać w zasadzie w dowolnym pomieszczeniu.

Jak dodaje nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego sklep.ceramed.pl, który specjalizuje się w sprzedaży elementów wykończenia łazienek i kuchni:

Z czasem, gdy dziecko zacznie być zbyt duże, by kąpać je w wanience, będzie trzeba jednak zacząć uczyć je kąpieli w kabinie prysznicowej. Na początku na pewno konieczna będzie przy tym obecność rodziców, ale z czasem powinno być coraz łatwiej. Dziecko zacznie się przyzwyczajać do wielkości kabiny i nauczy się tego, w jaki sposób się w niej ustawiać, żeby codzienna kąpiel była w pełni komfortowa.

Kąpiel dziecka w kabinie prysznicowej, zarówno przeprowadzana przez rodziców, jak i później samodzielna, wcale nie jest tak dużym wyzwaniem, jak się to może wydawać. Każde dziecko szybko się rozwija i na pewno też nie będzie miało problemów z tym, żeby przyzwyczaić się do prysznica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here