Śliwa żółta – czym się charakteryzuje?

0
463
Śliwa żółta – czym się charakteryzuje?

Każdy sadownik i ogrodnik wie doskonale, jak trudna bywa pielęgnacja drzewek owocowych. Trzeba mieć na uwadze potrzeby danej odmiany i regularnie doglądanie jej wzrostu. Faktem jest, że sporą popularnością cieszy się śliwa żółta. To niezwykle ciekawa odmiana, która gości w wielu sadach. Przyjrzyjmy się temu, gdzie można kupić śliwę żółtą Afaskę z odkrytym korzeniem. Jakie rozwiązanie wybrać? Czym cechują się owoce śliwy żółtej? O czym warto wiedzieć?

Śliwy żółte Afaski

Warto zauważyć, że żółta Afaska jest japońską śliwą. Możemy ją posadzić w ogrodzie, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy postawić na coś oryginalnego i nowego. Co ciekawe, to drzewo nie jest bardzo rozpowszechnione w naszym kraju. Mimo to obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania klientów. Bardzo chętnie po takie  rozwiązania sięgają działkowicze, którzy doceniają niezwykły smak owoców. Pyszne śliwki wykorzystamy przygotowując  ciasto, kompot lub deser dla całej rodziny.

Nie zapominajmy o tym, że drzewo Żółtek Afaski początkowo rośnie bardzo silnie. Po rozpoczęciu owocowania dochodzi do zahamowania wzrostu. To dobry moment na skupienie się drzewka na wydawaniu plonów. Użytkownicy są zachwyceni tym, że docelowo śliwka żółta dorasta do ponad 4 metrów wysokości. Pierwsze owoce zauważymy już w drugim lub trzecim roku od posadzenia śliwy. Bardzo ważne jest to, że śliwa z odkrytymi korzeniami jest przeznaczona do sadzenia jesienią lub wiosną.

Co warto wiedzieć?

Każdy odbiorca powinien wiedzieć, jak wyglądają owoce i uprawa tego drzewka. Istotne jest to, że owoce wyrastają dosyć duże. Jedna sztuka ma nawet do 75 gramów. Skórka ma kolor zielonożółty, a kształt owocu jest kulisty. To dosyć niezwykłe w wyglądzie śliwki, które wyróżniają się na tle innych odmian. Po zerwaniu owoców można cieszyć się słodkim miąższem z przyrośniętą pestką. Owoce wykorzystamy do przygotowania dżemu, śliwowicy, przetwarzania lub po prostu do zjedzenia. Najczęściej dojrzałe śliwki żółte uzyskujemy na końcu sierpnia.

Jeśli chodzi o uprawę, śliwa żółta jest średnio wytrzymała na mrozy. Musimy mieć na uwadze choroby tej odmiany, które na szczęście dosyć rzadko się pojawiają. Warto posadzić drzewko w miejscu ciepłym i słonecznym, z optymalną glebą o odczynie obojętnym. Wiosenne cięcie wymaga skrócenia gałązek o 1/3 ich długości i przewodnika kilkadziesiąt centymetrów ponad ostatnią gałązką.

Gdzie zakupimy tę odmianę śliwy? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup w internetowym sklepie, gdzie każdy miłośnik drzewek owocowych znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here