Jak rozpoznać dobry sklep z kawą i herbatą?

0
348
Jak rozpoznać dobry sklep z kawą i herbatą?

Światowa rewolucja kawowa i herbaciana ogarnęła Polskę – kawa i herbata nie są już zwykłymi, codziennymi produktami, zależy nam na najwyższej jakości. Powstało więc dziś wiele internetowych sklepów z kawami i herbatami, w których ofercie znajdują się wysokiej jakości produkty odmienne od masowych kaw produkowanych przemysłowo. Jak jednak rozpoznać dobry sklep z kawą i herbatą działający w Internecie?

Kawa o espresso najlepszych włoskich marek

Prawdziwa włoska kawa to tylko świeżo mielona kawa ziarnista – przygotowana specjalnie do espresso. Dobry internetowy sklep z kawą rozpoznać można dzięki starannej selekcji kaw najbardziej znanych włoskich producentów. Włoska kawa Lavazza stała się symbolem światowej rewolucji kawowej, najszerszej znaną włoską kawą do ekspresów automatycznych i kolbowych. Popularnością dorównuje jej także palona we Włoszech kawa Illy. To właśnie z kaw tych marek przygotujemy klasyczne, ciemno palone espresso najbardziej zbliżone do kawy w autentycznym stylu włoskim. Lavazza i Illy to najbardziej popularne marki kawy włoskiej, oferujące przy tym dziesiątki jej rodzajów.

Dobry internetowy sklep z kawą i herbatą nie ogranicza się jednak tylko do nich. Doskonałym wyborem jest też np. kawa Kimbo, palona w autentycznym stylu neapolitańskim. Kimbo to klasyczne kawy brazylijskie, z nutami czekoladowymi – od dziesięcioleci palone w rodzinnej firmie z Neapolu. Jeśli zależy nam na różnorodności, doskonałym wyborem będą kawy Segafredo – marka ta zaopatruje aż 30 tysięcy kawiarni we Włoszech i na całym świecie. Znana jest także jako producent doskonałych ekspresów do kawy i akcesoriów kawowych.

Nie tylko kawa ziarnista

Prawdziwe espresso w stylu włoskim przygotujemy tylko ze świeżo mielonej kawy ziarnistej. To właśnie kawa w ziarnach powinna stanowić więc podstawę asortymentu dobrego sklepu z kawą i herbata. Nie każdy dysponuje jednak odpowiednim młynkiem i ekspresem, są też wciąż osoby preferujące tradycyjną kawę po turecku. W ofercie dobrego sklepu z kawą powinna znaleźć się więc także wysokiej jakości kawa mielona najlepszych włoskich marek. Jej zaletą jest także to, że nadaje się ona dobrze to tzw. alternatywnych metod parzenia kawy oraz do ponownie zyskujących popularność ekspresów przelewowych. Kawa rozpuszczalna powoli wychodzi z mody, także ona znajduje wciąż wielu zwolenników. W dobrym sklepie z kawą nie powinno więc zabraknąć oferty markowej kawy rozpuszczalnej. Lavazza, Illy, Kimbo czy Segafredo to nie tylko kawy ziarniste, ale także mielone i rozpuszczalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here