Aluminiowe zadaszenia tarasów

0
1663
Aluminiowe zadaszenia tarasów

Zastanawiasz się nad inwestycją w zadaszenie tarasu? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym poruszamy temat zalet zadaszeń wykonanych z aluminium.

Każdy, kto lubi wypoczynek na świeżym powietrzu doceni zadaszenie tarasu. Umożliwia ono bowiem korzystanie z ogrodu także podczas niesprzyjającej pogody – nawet wtedy, gdy pada ulewny deszcz. Niektórzy nawet lubią korzystać z relaksu na tarasie zwłaszcza podczas wiosennych lub letnich burz. Ale zadaszenie oczywiście może chronić nie tylko przed opadami atmosferycznymi, ale także przed promieniami uv – w przypadku zastosowania szkła vsg. Matowe tafle wykonane z poliwęglanu mogą także chronić przed intensywnymi promieniami słonecznymi.

Aluminium w konstrukcji zadaszeń tarasów

Być może wielu z nas aluminium kojarzy się z wyjątkowo nietrwałym i miękkim materiałem. Owszem, czyste aluminium jest metalem niezwykle plastycznym, niemniej domieszkowane starannie dobranymi innymi związkami nabiera zupełnie innych, wyjątkowych cech. Nowoczesne stopy aluminium stosowane w budownictwie są nie tylko niezwykle lekkie (zaleta aluminium), ale także bardzo sztywne i wytrzymałe. Parametry te sprawiają, że w produkcji nowoczesnych konstrukcji bardzo chętnie wykorzystuje się różne stopy aluminium.

W odróżnieniu od stali aluminium nie koroduje pod wpływem wilgoci. Dzięki temu konstrukcje takie nie wymagają tak częstej konserwacji i renowacji. Aluminiowe systemy zadaszeń zachwycają swoim minimalistycznym, estetycznym wyglądem przez wiele lat. Oczywiście w razie potrzeby wzmocnienia konstrukcji ze względu na występujące wyjątkowo duże obciążenia możliwe jest zastosowanie wewnątrz aluminiowych profili wkładek ze stali. Łączenie poszczególnych elementów system śrubami ze stali nierdzewnej sprawia, że cała konstrukcja pomimo swojej niewielkiej wagi jest niezwykle stabilna i wytrzymała.

W systemach zadaszeń marki Aluboss stosuje się malowanie proszkowe. Gruba warstwa wysokiej klasy lakieru proszkowego sprawia, że powierzchnia konstrukcji jest odporna na obtłuczenia oraz zarysowania. Podczas projektowania instalacji dobiera się rodzaj materiału wykorzystywanego do wykonania samego zadaszenia. W zależności od możliwości finansowych oraz potrzeb wybiera się albo klejone szkło vsg lub poliwęglan. Szkło klejone jest to tak zwane szkło bezpieczne. Jest ono dużo bardziej wytrzymałe na uderzenia, przebicia itp. niż tradycyjne szkło, a podczas ewentualnego stłuczenia rozpada się nie na niebezpieczne dla życia ostre tafle, ale na nieszkodliwe lekkie drobinki. Natomiast poliwęglan jest tworzywem sztucznym, które także jest przezroczyste, ale jednocześnie dużo bardziej wytrzymałe w porównaniu z tradycyjnym szkłem oraz lekkie.

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w zadaszenie swojego tarasu, serdecznie zachęcamy: nie wahaj się! Dobrze wykonane zadaszenie tarasu zapewnia niesamowity komfort oraz pięknie urozmaica bryłę budynku lub ogród.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here