Ogrodzenie jako wizytówka posesji

0
806
Ogrodzenie jako wizytówka posesji

Ogrodzenie jest wizytówką każdej posesji. To pierwsze, co widzą osoby przechodzące obok lub odwiedzający nas goście. Dlatego podczas wyboru ogrodzenia należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj przęseł, kolorystykę ogrodzenia, a także model bramy i furtki, aby całość sprawiała harmonijne wrażenie. Przedstawiamy ciekawe propozycje ogrodzeń, które pełnią nie tylko funkcję ochronną, ale również reprezentacyjną.

Z jakiego materiału wykonać ogrodzenie? Najlepiej z aluminium!

Choć na rynku znajdziemy szeroką ofertę ogrodzeń wykonanych z odmiennych materiałów (drewna, betonu, stali, a nawet kamieni), na szczególną uwagę zasługują ogrodzenia aluminiowe. Mają wiele zalet: przede wszystkim cechują się nowoczesnym, minimalistycznym designem, co sprawia, że mogą być dopasowane do każdego budynku, niezależnie od jego charakteru. Jest to możliwe także dzięki szerokiej gamie kolorów i wzorów – przęsła mogą być pomalowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL lub pokryte powłoką, która w realistyczny sposób imituje drewno.

Ogrodzenia aluminiowe stylowo wyznaczają granice posesji oraz nie zasłaniają budynku i nie blokują dostępu światła. Jednocześnie tłumią dźwięki dobiegające z zewnątrz, chronią przed wścibskimi spojrzeniami i zapewniają prywatność. Co więcej, aluminium nie wymaga zabiegów konserwacyjnych, ponieważ nie ulega korozji. To sprawia, że ogrodzenie wykonane z tego metalu staje się wizytówką posesji na wiele kolejnych lat.

Efektowne i funkcjonalne ogrodzenie posesji

Efektowny wygląd to nie wszystko. Ogrodzenie posesji powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Dlatego po wyborze rodzaju i kolorystyki przęseł, należy skupić się na dobraniu odpowiedniego modelu bramy i furtki, a także przemyśleniu układu altany śmietnikowej. Choć mogłoby się wydawać, że płot jest na tyle prostą konstrukcją, że nie trzeba się nad nią długo zastanawiać, wcześniejsze wykonanie szczegółowego projektu ogrodzenia może pomóc uniknąć niespodzianek i dodatkowych kosztów.

Szczególnie ważny jest wybór oraz umiejscowienie bramy wjazdowej. Zwłaszcza że w ofercie New Garden Style znajdziemy dwa rodzaje bram wjazdowych: dwuskrzydłową oraz przesuwną. Którą wybrać? Do długich i wąskich działek lepszym rozwiązaniem będzie brama dwuskrzydłowa, natomiast przy działkach szerokich i płytkich – przesuwna. Furtkę dobrze jest natomiast umieścić  naprzeciwko drzwi wejściowych do domu, a wiatę śmietnikową wzdłuż linii ogrodzenia tuż przy furtce lub za skrzydłem bramy. Dzięki temu ogrodzenie posesji będzie funkcjonalne, a jednocześnie efektowne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here