Minimalistyczne zasłony jednokolorowe na metry

0
600
Minimalistyczne zasłony jednokolorowe na metry

Zasłony jest to ważna część aranżacji, która pasuje niemalże do każdego pomieszczenia-od salonu, przez sypialnię, aż do pokoju dziecięcego. Oprócz funkcjonalności stanowią przede wszystkim ważny element dekoracyjny wnętrza. Wybór jest szeroki, zarówno pod kątem kolorystyki-zasłony jednokolorowe lub we wzory, rodzaju tkaniny, z której zostały wykonane oraz propozycji upięcia. Bardzo istotne jest więc, aby dopasować je w odpowiedni sposób do stylu jaki panuje w danym pomieszczeniu, ponieważ nadadzą mu one ostateczny charakter i wpłyną na odbiór po kątem estetyki.

Dzięki zasłonom w łatwy sposób możemy również wpływać na zmianę aranżacji pomieszczenia. Wymiana dekoracji okiennej to szybkie rozwiązanie na metamorfozę wnętrza. Latem dobrze prezentują się lekkie tkaniny, o delikatnym splocie. Zimą czy jesienią świetną dekoracją są zasłony grube, ciemne, nadające przytulną oraz intymną atmosferę, a przy tym dodatkowo chroniące przed chłodem.

Atrakcyjne wnętrza z zasłonami jednokolorowymi

Zasłony jednokolorowe bez wątpienia można uznać za ponadczasowe i dopełniające aranżacji w niemalże każdym wnętrzu. Są niezwykle gustowne, a szeroka paleta barw oraz różnorodność w wyborze tkanin sprawiają, iż można je łatwo wpasować w prawie każdy rodzaj pomieszczenia. Sprawdzają się zarówno w stylu klasycznym, glamour, a także rustykalnym czy skandynawskim. Bez względu na to czy chcemy, aby nie były one elementem dominującym w pomieszczeniu, czy jednak zamierzamy, by wyróżniały się na tle całego wnętrza, zasłony jednokolorowe będą świetnym wyborem. W pierwszym przypadku idealne będą lekkie tkaniny w odcieniach zbliżonych do kolorystyki panującej w danym miejscu, a w drugim – kolory kontrastowe, żywe. Zasłony jednokolorowe sprawdzają się idealnie zarówno w minimalistycznych pomieszczeniach, urządzonych w nowoczesnym stylu, jak i klasycznych wnętrzach o ponadczasowym designie.

Funkcjonalność zasłon jednokolorowych

Jednokolorowe zasłony są funkcjonalne przede wszystkim z powodu swojej uniwersalności. Pasują zarówno do salonu, pełniąc w nim rolę dekoracyjną, a także do sypialni, w której nie tylko chronią naszą prywatność, lecz również świetnie zaciemniają pomieszczenie do snu. Jeśli zależy nam na tym, by zyskać w pomieszczeniu nieco intymności to zasłony jednokolorowe będą idealnym wyborem. Dzięki swej prostocie i braku wzornictwa nadają wnętrzu również spokojniejszy charakter. Pozornie surowy wygląd zasłon jednokolorowych łatwo można przełamać wybierając wariant w ciekawym kolorze oraz z lżejszej tkaniny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here