Agent nieruchomości – jak nim zostać?

0
748
Agent nieruchomości - jak nim zostać?

Praca agenta nieruchomości to ciekawy, dobrze płatny zawód, który nie wymaga wyższego wykształcenia. W tym przypadku dużą role odgrywają umiejętności personalne kandydatów na takie stanowisko. Podpowiadamy, jak zostać pośrednikiem nieruchomości.

Czym zajmuje się agent nieruchomości

Zanim odpowiemy na pytanie – jak zostać agentem nieruchomości, warto wyjaśnić czym zajmuje się tego typu specjalista. Najprościej rzecz ujmując jest to pośrednik w sprzedaży lub kupnie nieruchomości. Jego główny zadaniem jest pozyskiwanie ciekawych ofert dotyczących obrotu lokalami. Mogą to być sprzedaż, kupno, najem oraz dzierżawa. Agent nieruchomości powinien posiadać umiejętności umożliwiające ciekawe przedstawienie danego lokum, zarówno na żywo, jak i w internecie. Ponadto, taka osoba ma za zadanie sprawdzanie stanu technicznego i prawnego oferowanej nieruchomości. Opisywany specjalista musi współpracować z innymi podmiotami działającymi na rynku obrotu mieszkań i budynków. Tego rodzaju praca wiąże się z koniecznością odbierania dużej ilości telefonów i odpisywania na maile. Poza tym agent nieruchomości powinien zajmować się ciągłymi poszukiwaniami kolejnych klientów. Nie jest to monotonny zawód, wykonująca go osoba spędza wiele czasu przed komputerem, prowadzi negocjacje i jeździ do różnego rodzaju nieruchomości. Każdy dzień pracy agenta nieruchomości może być zupełnie inny.

Agent nieruchomości – wymagania

Warto zaznaczyć, że aby zostać agentem nieruchomości nie trzeba mieć ukończonych specjalistycznych studiów wyższych. Pomimo tego warto przemyśleć ukończenie kierunków, które ułatwią znalezienie takiej pracy. Mogą to być studia podyplomowe dotyczące obrotu lub zarządzanie nieruchomościami. Tego rodzaju wykształcenie ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków w opisywanym zawodzie. Inną możliwością podniesienia swoich kwalifikacji jest ukończenie kursu na agenta nieruchomości, które wiąże się z otrzymaniem licencji i zdobyciem większego prestiżu na rynku. W przypadku braku wykształcenia dużym atutem osób aplikujących o tę posadę jest doświadczenie w obsłudze klienta. Najczęstsze wymagania stawiane przed kandydatami na agentów nieruchomości to:

  • prawo jazdy kat. B,
  • wykształcenie średnie,
  • komunikatywność,
  • dyspozycyjność,
  • samodzielność,
  • wiedza na temat tynku nieruchomości,
  • znajomość obsługi pakietu Office,
  • umiejętności negocjacyjne,
  • umiejętności sprzedażowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here