Jak wybrać idealny piekarnik do kuchni?

0
706
Jak wybrać idealny piekarnik do kuchni?

Piekarnik to podstawowe narzędzie do przygotowywania ciast i mięs w każdej kuchni. Coraz to nowsze urządzenia pozwalają na grillowanie czy przygotowywanie dań na parze. Sprawdź, jak wybrać idealny piekarnik do kuchni.

Wielkość i pojemność piekarnika

Zanim przejdziesz do wyboru konkretnego urządzenia, zastanów się, jaki piekarnik będzie dla Ciebie najlepszy. Zmierz wolną przestrzeń. Urządzenie do zabudowy z reguły ma taki sam wymiar, jednak będzie się on różnić pojemnością komory. To przekłada się na komfortowe układanie naczyń żaroodpornych wewnątrz czy przyrządzanie dań w tym samym czasie.

Programy i funkcje

Nie da się ukryć, że piekarnik powinien być funkcjonalny. Jeśli potrzebujesz podstawowego sprzętu, wystarczy górna i dolna grzałka, a także termoobieg. Dodatkowe funkcje przydadzą się jednak do przygotowywania bardziej skomplikowanych dań. Mowa tu o grillowaniu, specjalnego programu do pieczenia pizzy czy gotowaniu na parze. Przed zakupem sprawdź też zakres temperatury, który możesz ustawić podczas przygotowywania dań. Jeśli nie masz tyle gotówki, a chcesz postawić na piekarnik do zabudowy z dodatkowymi funkcjami, może pomóc Ci pożyczka na raty.

Aby korzystanie z urządzenia było w pełni komfortowe, przyda się funkcja ustawienia minutnika, a nawet automatycznego wyłączenia się sprzętu o konkretnej godzinie. Ważne jest również zachowanie czystości komory. Na rynku są dostępne modele ze specjalnymi funkcjami, które gwarantują automatyczne czyszczenie z tłuszczu i osadów. Poza tym warto zwrócić uwagę na powłokę komory, aby była ona łatwa w sprzątaniu.

Nowoczesne urządzenia posiadają także automatycznie dostosowane warunki do konkretnej potrawy. Przykładowo, wybierasz przepis na biszkopt, a piekarnik sam ustawia temperaturę i wskazuje, na jakim poziomie trzeba postawić ciasto.

Obsługa i prowadnice

Do obsługi piekarnika przydadzą się pokrętła, których w nowych modelach może zabraknąć. Wtedy ustawianie temperatury i wybór programu odbywa się za pomocą panelu dotykowego. Chcesz zainwestować w dobrej jakości urządzenie? Pożyczka na raty pozwoli Ci na zakup funkcjonalnego piekarnika.

Sprawdź też, jak prezentują się prowadnice wewnątrz komory. Dobrze jest wybrać taki rodzaj, który możesz wysunąć podczas przygotowywania potraw.

Prowadnice teleskopowe z pełny wysuwem pozwalają na komfortowe pieczenie nawet kilku potraw jednocześnie.

Koniecznie zwróć uwagę na zabezpieczenia, w tym np. chłodny front podczas pieczenia. To niezwykle ważne, kiedy w domu przebywają dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here