Sofy chesterfield od Polskie-Chesterfieldy do salonu w stylu glamour

0
926
Sofy chesterfield od Polskie-Chesterfieldy do salonu w stylu glamour

Bardzo często spotykamy się z pytaniem: jaką sofę wybrać do salonu w stylu glamour. Z racji tego, że styl glamour jest stylem nowoczesnym, który chętnie czerpie z klasyki i lubi wszystko to co wiąże się z luksusem i elegancją, odpowiedzią na takie pytanie są sofy chesterfield. Zaletą tych sof jest również fakt, że wykonywane są ręcznie, na indywidualne zamówienie, a więc możemy mieć wpływ na jej końcowy wygląd.

Dlaczego sofy chesterfield pasują do stylu glamour?

Sofy chesterfield to meble głęboko pikowane w stylu angielskim. Są to rozpoznawalne meble wypoczynkowe, które odnajdują się we wnętrzach w stylu klasycznym, glamour, a nawet we wnętrzach minimalistycznych.

Sofa Glamour Elba 2 os. z kryształkami

Sofa Glamour Elba 2 os. z kryształkami (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Są ewidentnym przykładem, że klasyka broni się sama. Zaskakujące jest to, że sofy te doskonale sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach. Najprawdopodobniej zawdzięczają to temu, że sofy chesterfield są nie tylko eleganckie, ale też rodzinne, tworzą bardzo przyjemny, ciepły klimat. Z resztą jest to zgodne z założeniami stylu angielskiego.

Sofy chesterfield same w sobie pasują już do salonu w stylu glamour, często że wykorzystuje się przy aranżacjach art deco.

Jak już wspomniałam sofy chesterfield są wykonywane rzemieślniczo, dlatego podejście do każdego mebla jest indywidualne i jest możliwość uwzględnienia uwag klienta. Taka sama sytuacja jest w przypadku fotela chesterfield.

Ważnym elementem, każdej kanapy jest jej tapicerka. Wśród bogatej oferty velvetów, weluro, pluszy, czy tkanin plecionych na pewno znajdziemy takie, które będą nam odpowiadały kolorystycznie, ale też będą łatwe w utrzymaniu czystości.

Istotną cechą takiej tkaniny jest jej ścieralność i odporność na blaknięcie, ważne jest też czy tkanina jest zabezpieczona przed wchłanianiem płynów lub czy posiada zabezpieczenia ułatwiające jej czyszczenie.

Sofa Chesterfield Full Moon 4 os.

Sofa Chesterfield Full Moon 4 os.(foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Ponadto możemy również do naszej sofy chesterfield zamiast klasycznych guzików tapicerowanych dodać guziki kryształowe, które efektownie rozpraszają światło. Uzupełnienie sofy o błyszczące taśmy pinezkowe, czy błyszczące nóżki na pewno doda jej też uroku glamour.

Czy sofa chesterfield rozkładana też może być glamour?

Na ostateczny wizerunek sofy chesterfield funkcja spania nie ma istotnego wpływu. Jedynie bryła sofy musi zapewnić możliwość zamontowania wybranego mechanizmu. Pozostałe dodatki mogą być takie same jak w sofie chesterfield bez funkcji spania.

Jeżeli mamy piękny salon to bardzo prawdopodobne, że spotkania z naszą rodziną, naszymi przyjaciółmi mogą się przeciągać, a wtedy przydatna może się okazać funkcja spania.

Sofa chesterfield z funkcją spania. Jaką wybrać?

Bardzo istotne przy wyborze funkcji spania jest zdecydowanie czy potrzebujemy funkcji spania do spania codziennego Ideal Meble, czy funkcji do spania okazjonalnego np.: dla naszych gości.

Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 os.

Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 os. (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

O ile sofa chesterfield z funkcją spania codziennego sprawdzi się również przy użytkowaniu okazjonalnym, o tyle odwrotnie nie koniecznie.

Funkcja spania do spania codziennego nie tylko posiada gruby materac na bonellach, ale też wytrzymały stelaż który pozwala na codzienne wykorzystywanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here