Jak wybrać materac dla osoby mającej problemy z kręgosłupem?

0
646
Jak wybrać materac dla osoby mającej problemy z kręgosłupem?

Sen ma niebagatelny wpływ na nasze życie. Od niego zależy nie tylko codzienne samopoczucie, ale również to, w jaki sposób funkcjonuje cały organizm. W dużej mierze na jakość snu wpływa materac, na jakim śpisz. Jego rodzaj ma szczególne znaczenie jeśli borykasz się z problemami z kręgosłupem.  Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, by dobrze pełnił swoją rolę.

Kiedy warto zmienić materac?

Problemy z kręgosłupem mogą dotykać z różnych powodów. Siedzący tryb życia, duży wysiłek fizyczny czy nieprawidłowe nawyki to tylko niektóre z nich. Może się także okazać, że problemem może być nieprawidłowo dobrany materac. Zbyt twardy lub zbyt miękki może przyczyniać się do nasilenia dolegliwości. Kluczem jest rozpoznanie źródła problemu. Bóle spowodowane spaniem na nieodpowiednim materacu charakteryzuje to, że pojawiają się tuż po przebudzeniu. Zatem jeśli po wstaniu z łóżka odczuwasz ból pleców lub napięcie mięśni to znak, że Twój materac powinien zostać zmieniony.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Prawidłowo dobrany materac dostosowuje się do kształtu ciała i zapewnia dobre ułożenie kręgosłupa. Podstawą jest jego twardość. Zbyt miękki sprawi, że cała sylwetka się zapadnie, a mięśnie będą spięte, natomiast zbyt twardy wywoła nacisk na najbardziej wysunięte elementy, przez co konieczna będzie częsta zmiana pozycji.

Jak tłumaczy Pan Janusz, specjalista ze sklepu meblowego FurneroDobry materac to taki, który jest dobrze dobrany. W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór modeli. Zróżnicowane są nie tylko pod względem rozmiaru, ale również materiałów wykorzystanych do ich produkcji oraz stopnia twardości. Dzięki temu każdy może wybrać dla siebie dokładnie taki model, który będzie dobrze dostosowany do indywidualnych potrzeb. Jednak niemniej ważna jest trwałość materaca. Wątpliwej jakości model szybko ulegnie odkształceniu i przestanie pełnić swoją rolę. Jeśli chcesz cieszyć się jego użytecznością jak najdłużej – wybierz model z wyższej półki, który niezawodnie posłuży przez długi czas.

Materac ortopedyczny ratunkiem dla pleców

Ratunkiem dla osób z problemami z kręgosłupem może być materac ortopedyczny. Jego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej postawy ciała. Prawidłowo dobrany stabilnie podtrzymuje kręgosłup oraz odciąża go w punktach największego nacisku. Ponadto wspomaga krążenie krwi, co bezpośrednio wpływa na lepszą jakość snu, zmniejszenie stresu, szybszą regenerację. Jednym słowem – doskonale dba o Twój komfort oraz Twoje zdrowie. Na rynku dostępne są różne modele. Najczęściej spotykane są materace z pianki wysokoelastycznej lub ze sprężynami kieszeniowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here