Co nazywamy białym montażem?

0
1001
Co nazywamy białym montażem?

Z określeniem „biały montaż” miał styczność każdy, kto przeprowadzał generalny remont domu lub mieszkania, a także kupował nieruchomość od dewelopera. Biały montaż to nic innego, jak ostatni etap prac wykończeniowych, które dotyczą przede wszystkim łazienki i toalety. Określenie to funkcjonuje także w przypadku prac wykończeniowych w kuchni. Wyjaśniamy, na czym polega i jakie prace uwzględnia biały montaż.

Czym jest biały montaż?

Prace wykończeniowe i remontowe mają na celu połączenie funkcjonalności oraz estetyki wnętrz. To dzięki nim możemy kreować własną przestrzeń życiową zgodnie z indywidualnym gustem oraz specjalnymi potrzebami. Jednym z ostatnich etapów prac wykończeniowych oraz generalnego remontu jest biały montaż. Dotyczy on łazienki, toalety, pokoju kąpielowego, a także kuchni i obejmuje przede wszystkim prace związane z montażem ceramiki i armatury sanitarnej. Biały montaż może także uwzględniać inne prace instalacyjne np. podłączenie kaloryferów i urządzeń służących ogrzewaniu wody użytkowej (np. pompy ciepła) oraz montaż mebli łazienkowych. Czasami w zakres białego montażu wchodzą także prace związane z kładzeniem glazury i terakoty, jednak nie jest to normą. Wiele zależy od tego, jaką ekipę fachowców wybierzemy.

 Biały montaż to bardzo ważny etap prac wykończeniowych, który decyduje o funkcjonalności łazienki i toalety. Fachowo wykonany, gwarantuje długie i bezproblemowe korzystanie z urządzeń sanitarnych oraz ma wpływ na estetykę pomieszczeń, w których są one montowane – podkreśla specjalista z firmy RKinstal.

Co uwzględnia biały montaż?

Biały montaż obejmuje podłączenie do odpływów kanalizacyjnych muszli klozetowej oraz bidetu, a także montaż i podłączenie spłuczki. W zakres białego montażu wchodzi także montaż armatury, czyli kranów, jak również:

  • podłączenie do odpływu kanalizacyjnego wanny,
  • podłączenie do odpływu kanalizacyjnego brodzika prysznicowego,
  • montaż kabiny prysznicowej,
  • montaż kaloryferów oraz urządzeń służących w celu podgrzewania wody,
  • wykonanie uszczelnień hydraulicznych.

W kuchni biały montaż ogranicza się do podłączenia baterii kuchennej, a także wykonania przyłączy do zmywarki i pralki, jeżeli nie jest ona instalowana w łazience.

To, w jaki sposób zostanie wykonany biały montaż, ma wpływ nie tylko na estetykę pomieszczeń, ale także bezpieczeństwo związane z korzystaniem z urządzeń sanitarnych. Oprócz prac instalacyjnych uwzględnia on także dobór odpowiednich uszczelek, taśm izolacyjnych oraz silikonów, dzięki którym podłączone do kanalizacji i instalacji wodnej urządzenia mogą prawidłowo funkcjonować. Etapem kończącym biały montaż jest sprawdzenie działania montowanych urządzeń sanitarnych oraz szczelności instalacji. Zaniedbania lub błędy na etapie białego montażu skutkują występowaniem nieszczelności oraz są przyczyną poważnych awarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here