Cięcie laserem – dla jakich branż

0
763
Cięcie laserem - dla jakich branż

Stal, blacha, miedź, aluminium, mosiądz i inne materiały są w ogromnym stopniu wykorzystywane w branżach różnego typu. Chociaż głównie kojarzone są z przemysłem, dotyczą również działu medycznego, militarnego, motoryzacyjnego, budowlanego, a także artykułów gospodarstwa domowego. Wiele elementów wchodzących w skład poszczególnych części czy elementów jest właśnie wynikiem cięcia laserowego.

Na czym polega

Obróbka cięcia laserem polega na precyzyjnym docinaniu elementów lub wycinaniu w nim kształtów. Jeśli chodzi o docinanie elementów dotyczy to wszystkich materiałów. Natomiast wycinanie w nich jest możliwe przy stali czarnej i miedzi. Cały proces rozpoczyna się od projektu. Kiedy zespół specjalistów go zatwierdzi lub wprowadzi niezbędne poprawki przystępuje się do produkcji. Dzięki wysoce zaawansowanym maszynom do cięcia laserem uzyskuje się materiały o wysokiej jakości, precyzyjnie wykonane z możliwością powtarzalności.

Zalety cięcia laserem

– Duży wybór materiałów, które można poddać procesowi cięcia laserem
– Oszczędność – mniejsze zużycie materiału dzięki dokładnemu zaprojektowaniu
– Duża powtarzalność potrzebnych elementów
– Idealny efekt końcowy – bez potrzeby dodatkowej obróbki wykańczającej
– Wysoka jakość i precyzja dzięki najnowszym technologiom brak elementów uszkodzonych czy odkształconych
– Czas pracy dużo krótszy niż przy użyciu do tego celu pras automatycznych
– Opcja wycinania nawet bardzo skomplikowanych kształtów

Potrzeba rynku

Wciąż rozwijający się przemysł i wszelkie branże potrzebujące korzystania z usług cięcia laserem bardzo wpływa na potrzebę bezustannego robienia postępów w tej dziedzinie. Właściciele przedsiębiorstw i dużych koncernów mają coraz wyższe wymagania i oczekują szybkiej realizacji zleconych projektów. Z drugiej strony firmom specjalizującym się w cięciu laserem zależy na pozyskaniu klienta i zadbaniu o jego zlecenia w sposób, który w pełni go zadowoli. Procentuje to na przyszłość i stanowi świetną reklamę. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku i wyścig w coraz to nowszych technologiach możemy spodziewać się coraz to nowszych metod i rozwiązań z korzyścią dla obydwu stron.

Inne możliwe usługi

Wiele firm specjalizujących się w technice cięcia laserem oferuje również inne usługi nadające odciętemu materiałowi pożądany efekt końcowy. Wyróżnia się między innymi:

– polerowanie
– grawerowanie
– gradowanie
– fazowanie
– szlifowanie

Koszty

Do każdego klienta podchodzi się indywidualnie, biorąc pod uwagę rodzaj wykorzystanego materiału, jego ilość, precyzję wykonania i złożoność projektu. Inne, wyżej wymienione usługi również są dodatkowo płatne.

Podsumowując

Cięcie laserowe umożliwia wycinanie złożonych elementów oraz elementów o dużym formacie. Najnowsze maszyny są w stanie wyciąć prawie każdy kształt bez względu na to czy będzie to mały otwór, łuk, kąt ostry czy inna skomplikowana budowa. Wysoka precyzja, powtarzalność i oszczędność materiału i czasu to główne zalety.

Profesjonalne cięcie laserem
https://kelmet.pl/ciecie-laserem
KEL-MET Jarosław Kieler
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe
Zakład Pracy Chronionej
ul. Gminna 5
92-601 Łódź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here