Plac zabaw – jakie zastosować podłoże?

0
1379
Plac zabaw - jakie zastosować podłoże?

Bezpieczeństwo w praktycznie każdym aspekcie życia odgrywa kluczową rolę. Istnieją jednak miejsca, w których maksymalizacja jego poziomu odgrywa absolutnie kluczową rolę. Takimi są na przykład place zabaw. Aby w miarę dostępnych możliwości zmaksymalizować wielogodzinne zabawy, place zabaw muszą być skonstruowane w odpowiedni sposób. Podłoże powinno być wyłożone odpowiednimi materiałami takimi jak płyty gumowe na plac zabaw. Nawierzchnia na plac zabaw, na której mnóstwo czasu spędzają bawiące się dzieci, często nie zwracające uwagi na różnego rodzaju zagrożenia, beztrosko oddają się różnym formom zabawy, które potrafią mieć różny przebieg. Aby wyprzedzić wszelkiej maści stresujące zarówno dla rodziców jak i dzieci zdarzenia, przy budowie placów zabaw należy stosować bezpieczne nawierzchnie epdm posiadające właściwości antypoślizgowe. Podłoże pod plac zabaw powinno spełniać szereg standardów oraz norm bezpieczeństwa, które można osiągnąć stosując najwyższej jakości maty gumowe.

Czym są maty gumowe epdm?

Gumowe nawierzchnie epdm są materiałem charakteryzującym się odpowiednimi właściwościami jeśli chodzi o stopień twardości oraz odpornością na różne warunki atmosferyczne. Skutecznie zachowują swoje antypoślizgowe właściwości w zakresie niskich i wysokich temperatur. Ponadto epdm jest materiałem elastycznym, w znacznym stopniu pochłaniającym oraz amortyzującym upadki osób lub różnych przedmiotów takich jak np. ciężary. Nawierzchnie tego typu znajdują szerokie zastosowanie na obiektach takich jak hale, siłownie, place zabaw dla dzieci czy też place do uprawiania sportów typu cross-workout.

Płyty gumowe – cena

Maty gumowe są dostępne na rynku w różnych postaciach takich jak np. rolki czy puzzle. Koszt tego typu bezpiecznych nawierzchni zależy od parametrów danego produktu i waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy. Jest to niezwykle przystępna cena biorąc pod uwagę właściwości mat wykonanych z epdm. W porównaniu do podłoży nie gwarantujących właściwości antypoślizgowych oraz pochłaniających, płyty gumowe epdm wypadają zdecydowanie najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here