Zalety klimatyzatorów przypodłogowych i podsufitowych

0
1038
Zalety klimatyzatorów przypodłogowych i podsufitowych

Klimatyzator to nieocenione urządzenie w każdym budynku. Nowoczesne urządzenia nie tylko chłodzą, ale także grzeją czy poprawiają jakość powietrza. Wiele osób, które decydują się na instalację klimatyzacji, ma kłopot z podjęciem decyzji odnośnie jej rodzaju. Dlatego w tym artykule przybliżamy działanie oraz zalety najpopularniejszych obecnie klimatyzatorów przypodłogowych i podsufitowych.

Jak działają klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe?

Nazwa klimatyzatorów przypodłogowych i sufitowych bierze się z miejsca, w którym ostatecznie zostanie zamontowana jednostka wewnętrzna klimatyzacji. Instaluje się ją tuż przy podłodze bądź płasko na suficie. Są to klimatyzatory typu split, zatem urządzenie w pomieszczeniu połączone jest z jednostką umieszczoną na zewnątrz budynku za pomocą przewodów chłodniczych. Klimatyzatory przypodłogowe i sufitowe charakteryzują się wysoką wydajnością chłodniczą. Ich montaż jest prosty i nie wymaga skomplikowanych remontów, jednak należy pamiętać, że instalacją klimatyzacji mogą zajmować się wyłącznie wyspecjalizowani fachowcy, tacy jak np. DsTechnik w Szczecinie.

Szerokie zastosowanie klimatyzatorów przypodłogowych i sufitowych

Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe można zamontować w dowolnym miejscu. Sprawdzą się one więc wszędzie tam, gdzie możliwości montażu urządzenia są ograniczone. Można je z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb i zastosować zarówno w niewielkich, jak i dużych pomieszczeniach. Dzięki temu klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe świetnie sprawdzają się zarówno w prywatnych domach, jak i biurach, restauracjach, galeriach handlowych, halach, serwerowniach czy salach konferencyjnych. Charakteryzują się stosunkowo silnym nadmuchem, jednak rozprowadzają zimne powietrze równomiernie, w wybranym kierunku, dlatego zapewniają wysoki komfort termiczny.

Estetyka i komfort użytkowania klimatyzatorów przypodłogowych i sufitowych

Klimatyzatory przypodłogowe i sufitowe wyróżniają się atrakcyjnym designem, dzięki czemu można je dostosować do charakteru praktycznie każdego wnętrza. Jednostka montowana np. pod oknem wygląda jak grzejnik o płaskiej powierzchni i nie rzuca się w oczy. Urządzenia sufitowe natomiast nie zabierają dużo miejsca i można je zamontować do konstrukcji sufitu lub stropu. Klimatyzatory te pracują niezwykle cicho, a przy tym są efektywne. Sterowanie klimatyzacją przypodłogowo-sufitową odbywa się za pomocą pilota, a do jest ona niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości, co ma szczególne znaczenie m.in. w lokalach gastronomicznych czy obiektach komercyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here