Nowoczesna tapeta 3D dla dzieci – co wybrać do pokoju malucha, ucznia i nastolatka?

0
465
Nowoczesna tapeta 3D dla dzieci - co wybrać do pokoju malucha, ucznia i nastolatka?

Tapety z efektem 3D cieszą się ogromną popularnością w aranżacji wnętrz różnego rodzaju. To także doskonały wybór do pokoju dziecięcego. Jaka tapeta 3D dla dzieci będzie dobrym wyborem, które motywy są trendy? Co sprawdzi się w sypialni maluszka, co będzie dobre dla ucznia albo nastolatka? Oto ciekawe, nowoczesne propozycje tapet trójwymiarowych do pokojów dziecięcych.

Efektowna tapeta trójwymiarowa w pokoju najmłodszych

Do pomieszczeń dla najmłodszych dzieci, czy to sypialni, czy przestrzeni zabaw sprawdzą się łagodne, nawiązujące do natury wzory tapet. Będą one intrygującym tłem dla mebli, ściennych ozdób czy samych zabawek. W tym przypadku tapeta 3D dla dzieci może przedstawiać górski krajobraz w stonowanych odcieniach albo lekko zamglone kontury lasu. Dobry pomysł to także ciekawe, powtarzalne geometryczne wzory w delikatnej kolorystyce, które będą tworzyć wrażenie głębi. Szare cieniowane wielokąty, nachodzące na siebie okręgi na jasnym tle albo pastelowa szachownica mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście tematyczna dziecięca tapeta 3D także jest świetnym elementem aranżacji, ale w jej przypadku trzeba starannie dobierać meble i dodatki w pokoiku, aby nie przeładować wnętrza.

Nowoczesna tapeta 3D dla dzieci w wieku szkolnym

W pokojach nieco starszych dzieci, w wieku szkolnym można położyć tapetę 3D na jednej ze ścian, tak zwanej akcentowej. W ten sposób wnętrze zyskuje nowoczesny charakter, a dodatkowo może zostać optycznie podzielone na strefy – na przykład nauki, snu i odpoczynku, zabawy. W takiej sytuacji można nieco bardziej zaszaleć z kolorem, sięgając po ciekawe tapety 3D dla dzieci z motywem klocków albo po prostu sześcianów ułożonych w przestrzenną kompozycję. Dobrze sprawdzają się również większe kontrasty, tapety biało-czarne o silnie geometrycznych, regularnych wzorach trójwymiarowych. Motywy CUBES, sześcianów przewijają się przez wiele wzorów nowoczesnych tapet 3D dla dzieci i są chętnie wybierane z uwagi na szeroki wybór i wysoką uniwersalność.

Stylowa sypialnia młodzieżowa z tapetą z efektem 3D

W sypialni dla starszych dzieci warto postawić na trójwymiarowe tapety dopasowane do gustów młodego człowieka. W pewnym wieku dziecko warto włączyć w wybór tapety do przestrzeni, w której będzie na co dzień przebywać. Warto wybrać samemu kilka propozycji i to je przedstawić jako alternatywy. Łagodne geometryczne fale na jasnym tle, wyraziste bryły i wieże przestrzenne przypominające ułożone klocki, a może przypominająca trójwymiarowy labirynt tapeta 3D w wybranej wersji kolorystycznej? Tapeta 3D dla dzieci w wieku nastoletnim z pewnością odświeży ich przestrzeń do życia, a być może stanie się także inspiracją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here