Zawieszenie pneumatyczne – jakie ma zalety?

0
637
Zawieszenie pneumatyczne - jakie ma zalety?

Zawieszenie pneumatyczne wciąż najczęściej możemy spotkać w drogich autach, często niedostępnych dla kieszeni zwykłego Kowalskiego. Od jakiegoś czasu jednak staje się standardem w samochodach typu kombi czy SUV. Jaka jest podstawowa różnica między zawieszeniem klasycznym a pneumatycznym?

https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/16-bmw

Jakie są różnice między zawieszeniem klasycznym a pneumatycznym?

Główna różnica tkwi przede wszystkim w konstrukcji . W zawieszeniu klasycznym za wygodę podczas jazdy odpowiadają głównie elementy z metalu i gumy, do których zaliczamy takie elementy jak amortyzator, wahacz czy sprężyna , i to ich zadaniem jest zapewnienie kierującemu i pasażerom jak najlepszego komfortu jazdy, nawet przy występujących nierównościach jezdni. W zawieszeniach pneumatycznych do tych standardowych elementów dodano zespolony z amortyzatorem miech, który wypełniony sprężonym powietrzem pozwala na jeszcze lepsze niwelowanie wszelkich drgań i nierówności.. Wysoka sprawność w niwelowaniu nierówności dróg sprawia, że to zawieszenie tak chętnie montowane jest w samochodach typu SUV, które przecież z zasady tworzone są nie tylko do jazdy po równych asfaltowych, miejskich ulicach.

https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/

Jak są zalety zawieszenia pneumatycznego?

Zawieszenie pneumatyczne ma zdecydowanie wiele zalet – począwszy od wyraźnie lepszego komfortu podczas jazdy po nierównych drogach, świetnie sprawdza się na drogach gruntowych, w offroadach i wszędzie tam, gdzie o asfalcie można jedynie pomarzyć . Jednak warto pamiętać o tym, że usterki w zawieszeniach pneumatycznych muszą być wykrywane i usuwane stosunkowo wcześnie , by uniknąć poważnych awarii zawieszenia i tego momentu, w którym niemożliwa już będzie jego regeneracja . Dlatego zawieszenia pneumatyczne należy sprawdzać co 30 tysięcy kilometrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here