Tenis czy siatkówka? Który sport wybrać, aby czerpać z niego jak najwięcej korzyści?

0
938
Tenis czy siatkówka? Który sport wybrać, aby czerpać z niego jak najwięcej korzyści?

Sport to zdrowie. Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu wybierzemy, to na pewno dobrze wpłynie na nasz organizm. Wiele osób decyduje się na rozpoczęcie przygody ze sportem dopiero w momencie, gdy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Warto pamiętać, że sport to nie tylko niższa waga, ale także zdecydowanie lepsze samopoczucie.

Jaki sport wybrać?

Bieganie, koszykówka, siatkówka, a może tenis? Każda aktywność fizyczna będzie lepsza od jej zupełnego braku. Przy wyborze dyscypliny sportu, warto kierować się swoimi możliwościami, ale przede wszystkim upodobaniami. Uprawianie wybranego sportu ma nam sprawiać radość w przeciwnym, razie spadnie nasza motywacja i szybko się zniechęcimy.

Siatkówka od lat jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza reprezentacji, która już nie raz zajęła wysokie miejsce w kwalifikacji na Mistrzostwach Europy i Świata. Ogromną popularnością i zainteresowaniem cieszą się również ligi amatorskie. Coraz więcej osób tworzy amatorskie drużyny, by po pracy grać dla przyjemności.

Co ciekawe, od kilku lat możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie tenisem. Jest to również związane z osiągnięciami naszych sportowców na arenie światowej, ale także z większą świadomością, jakie zalety przynosi ta dyscyplina. W związku z większą dostępnością kortów tenisowych coraz więcej amatorów gra dla przyjemności.

Jakie korzyści przynosi gra w tenisa, a jakie siatkówka?

Siatkówka to przede wszystkim doskonały przykład sportu zespołowego. Uczy pracy w zespole, buduje relacje międzyludzkie i poprawia samopoczucie. Oprócz wszystkich zalet, które wpływają na naszą psychikę, siatkówka to sport, który zwiększa wydolność całego organizmu, kondycję, a także poprawia koordynację ruchową. Oznacza to, że regularna gra w siatkówkę pozytywnie wpływa na cały aparat ruchowy gracza.

W przypadku gry w tenisa ziemnego korzyści również są zauważalne na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim regularna gra w tenisa znacznie zmniejsza poziom stresu. Podczas gry, każdy zawodnik musi skupić się na swoich ruchach, przez co myśli tylko i wyłącznie o grze, oczyszczając swój umysł z natłoku codziennych spraw.

Przez wielu graczy gra w tenisa często jest porównywana do ćwiczeń cardio. Ciągłe bieganie po korcie zwiększa wytrzymałość organizmu i jednocześnie dotlenia organizm, To przekłada się nie tylko na lepszą kondycję organizmu, ale także na szybszą regenerację i większą odporność na wysiłek. Poza tym warto wspomnieć, że lepsze dotlenienie organizmu poprawia samopoczucie i wygląd cery.

Jaki strój założyć grając w tenisa, a jaki w siatkówkę?

Jeśli chodzi o ubiór — top, legginsy, szorty itd. – należy kierować się własnymi upodobaniami. Najważniejsze, aby strój był wygodny i prawidłowo odprowadzał pot. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku doboru butów. Wybierając buty sportowe damskie, jak i męskie musimy kierować się wygodą, ale przede wszystkim rodzajem sportu, jaki zdecydujemy się uprawiać. Warto więc poświęcić więcej czasu na zakup butów i zapytać trenera lub ekspedienta pracującego w sklepie sportowym o wskazówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here