Pompa do oleju silnikowego – wiele mówiące wzmianki

0
666
Pompa do oleju silnikowego - wiele mówiące wzmianki

Niewielu z nas wie o istnieniu pompy do oleju silnikowego, a używa się jej zazwyczaj do wymiany oleju. Taka wymiana najefektywniejszą jest wtedy gdy dany samochód stoi na równym podłożu i to w przypadku wielu modeli, bo właśnie wtedy wężyk wsunięty za pomocą otworu od bagnetu może wyciągnąć maksymalną ilość przepracowanego oleju. Warto też pamiętać o tym, że ta konkretna metoda wymiany oleju nie jest idealną, czyli co jakiś czas wypada spuścić olej na kanale w warsztacie, a potem zdemontować miskę olejową, po to by oczyścić ją na myjce warsztatowej. Takie podejście do wymian, czyli raz na te trzy wymiany wykonać tę bardziej dokładną ma pozytywny wpływ na żywotność jednostki napędowej.

Wymiana oleju silnikowego w koparce

Olej za pomocą pompki do oleju silnikowego wymienia się także w maszynach rolniczych i w koparkach pracujących na budowach. W sprzętach tych silnik też montuje się tak by miska olejowa znajdowała się poziomo, bo takie jej umiejscowienie ułatwia wymiany oleju, a nawet dodawanie osprzętu, takiego jak elektryczna pompa do oleju hydraulicznego. Mowa tu dokładnie o tym, że w maszynach silnik też musi pracować wyjątkowo efektywnie, bo w przypadku koparek zasila on także siłowniki poruszające ramieniem danej koparki. Dlatego musi znajdować się w tej najlepszej pozycji do pracy i do wymiany oleju za pomocą pompy do oleju silnikowego.

Wymiany takowej można dokonać tuż przy samym placu budowy i co najistotniejsze taka wymiana nie trwa zbyt długo, czyli po niecałej godzinie koparka może wrócić do pracy i dalej przynosić zyski. Gdyby taką koparkę na każdą wymianę oleju zabierano na lawetę, a potem do warsztatu, to firma budowlana traciłaby więcej czasu na serwisowaniu, czyli też więcej pieniędzy na przestoju konkretnej maszyny.

Wymiana oleju w traktorze

Wymiana oleju w maszynie takiej jak traktor to też operacja, w której przypadku może się przydać pompa do oleju silnikowego, bo jeśli ma się też dwa zbiorniczki z tworzywa, to taka wymiana jest wyjątkowo szybką, choć traktor musi stanąć tam gdzie jest równo, po to by wymiana się lepiej udała. W tego typu przypadkach też lepiej jest wtedy gdy co trzecia wymiana oleju jest tą warsztatową powiązaną z myciem miski olejowej na warsztatowej myjce, bo dzięki temu procesowi silnik znacznie wolniej się zużywa w sensie eksploatacyjnym. Dlatego i kombajn może być tak eksploatowany, czyli w jego przypadku olej też może być właśnie tak wymieniany, bo dzięki temu w sezonie maszyna może na siebie dłużej zarabiać i to w warunkach polowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here