Styl ekspresjonistyczny w aranżacji wnętrz – dlaczego warto?

0
438
Styl ekspresjonistyczny w aranżacji wnętrz - dlaczego warto?

Ekspresjonizm to unikalny styl sztuki, który był popularny w Europie pod koniec XIX wieku. To estetyka, która wyróżnia się zniekształceniem świata i wyrazistością barw. Wyjątkowy charakter tego stylu sprawia, że coraz więcej osób marzy o tym, by posiadać tego typu obrazy w swoim domu. Jak dobrze wprowadzić ekspresjonizm w swoje wnętrze?

Ekspresjonizm – na czym polega?

Ekspresjonizm wyróżnia się bezkompromisową formą oraz niezwykle dynamicznymi kolorami. Osoby tworzące w tym nurcie bazują na barwnych kontrastach, które są stosowane po to, by uzyskać wrażenie dysharmonii. Cechą charakterystyczną obrazów w stylu ekspresjonizm jest duża emocjonalność oraz subiektywizm. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o tego typu akcencie w swoim mieszkaniu. Przykłady takich obrazów znajdziesz w ofercie sklepu https://www.gallerystore.pl/ekspresjonizm/.

Obrazy ekspresjonistyczne – idealny dodatek do nowoczesnego wnętrza

Większość nowoczesnych salonów czy jadalni posiada neutralną kolorystykę. W otoczeniu bieli, beży i szarości, wyrazisty akcent kolorystyczny będzie doskonałym rozwiązaniem. Właśnie dlatego, chcąc ożywić swoją przestrzeń, warto sięgnąć po ekspresjonizm. Obrazy w tym stylu stanowią interesujący kontrast, a dzięki temu przyciągają uwagę i budują w pomieszczeniu ciekawy klimat.

Nie oznacza to jednak, że obrazy ekspresjonistyczne pasują wyłącznie do współczesnych aranżacji. Wręcz przeciwnie! Tapety czy plakaty tego rodzaju znajdą zastosowanie również w przypadku innych aranżacji. Dla przykładu, barwna ozdoba świetnie uzupełni wnętrze eklektyczne czy surowe, dodając do nich nieco uroku. Bez obaw można więc postawić na ekstrawaganckie rozwiązanie, takie jak duży obraz ekspresjonistyczny na ścianie we wnętrzu w stylu boho, etno albo Art Deco.

Tego typu dzieła będą też prezentować się świetnie we wnętrzach inspirowanych minionymi czasami. Odważny malunek obok retro kanapy i stołu będzie stanowić idealny kontrast. Podobny efekt uzyskasz łącząc obraz typu ekspresjonizm z rustykalnymi meblami. Ich wyrazisty koloryt doskonale się uzupełnia.

Czy ekspresjonizm w sypialni to dobry pomysł?

Odważny obraz możesz też umieścić w sypialni nad łóżkiem. W tym przypadku warto jednak postawić na mniej krzykliwy motyw, który będzie kojarzył się ze snem albo relaksem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób udekorować miejsce kojarzące się z odpoczynkiem. Wszystko zależy od indywidualnego gustu właściciela danego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here