Co warto wiedzieć o szafach kartotekowych?

0
457
Co warto wiedzieć o szafach kartotekowych?

Szafy kartotekowe mają szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je przede wszystkim w przychodniach, szpitalach, różnorodnych firmach i wszystkich tych miejscach, w których trzyma się duże ilości akt osobowych. To meble specjalistyczne, które gwarantują porządek i bezpieczeństwo przechowywania danych.

Szafy kartotekowe z blachy stalowej

Szafa kartotekowa z blachy stalowej, pokryta farbą proszkową, jest skutecznie zabezpieczona przed korozją. Taka metoda malowania posiada wiele zalet, a główną z nich jest zapewnienie trwałego i jednolitego koloru. Takie szafy kartotekowe odznaczają się też gładkością. Charakteryzuje je dobra żywotność i wytrzymałość będące efektem wykonania wieńca dolnego z blachy ocynkowanej. Ponadto szuflady są montowane na teleskopowych prowadnicach kulkowych z podwójnym wysuwem i zabezpieczeniem przed wypadnięciem. Taka szafa kartotekowa jest niezwykle praktyczna i umożliwia zachowanie porządku wśród przechowywanych dokumentów.

Gdzie sprawdzą się metalowe szafy kartotekowe?

Metalowe szafy kartotekowe są powszechnie spotykane w biurach, urzędach, ośrodkach medycznych, archiwach i innych miejscach, w których istotne jest prawidłowe przechowywanie dokumentów. Ponadto sprawdzą się również w domowym biurze, pozwalając na posegregowanie osobistych dokumentów w łatwy sposób. Zniweluje to ryzyko ich zgubienia. Konstrukcje są trwałe i solidne dzięki wykorzystaniu do produkcji materiałów wysokiej jakości. Produkty występują w wielu kolorach, dlatego da się z łatwością dopasować je do różnych wnętrz. Mają też różne rozmiary. Dzięki tym cechom szafa kartotekowa może pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Można je dowolnie łączyć i tworzyć oryginalne kompozycje.

Czym wyróżniają się szafy kartotekowe biurowe?

Szafy biurowe są wyposażone w funkcjonalny mechanizm pozwalający na wysunięcie wyłącznie jednej szuflady, dzięki czemu mebel jest dobrze zabezpieczony przed upadkiem. Szuflady ryglowane centralnie o maksymalnym udźwigu 60 kg umożliwią przechowanie naprawdę dużej ilości dokumentów. Każdy produkt powinien zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Warto mieć na uwadze, że składowanie dokumentacji w bezpieczny sposób przekłada się na poprawę wizerunku firmy lub instytucji w oczach odbiorców i zwiększa jej prestiż. Odpowiednie przechowywanie dokumentów jest jednak również obowiązkiem wynikającym z przepisów prawnych, dlatego warto zaopatrzyć się w szafę kartotekową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here