Ozdoby z palet do ogrodu – czym są i do czego służą?

0
481
Ozdoby z palet do ogrodu - czym są i do czego służą?

Wykorzystanie drewnianych palet to już prawdziwy klasyk wśród użytecznych rzeczy, które można użyć do aranżacji wnętrz. Poniżej przedstawiamy Wami kilka propozycji, jak wykorzystać palety, aby stały się świetnym sposobem na ponownie użycie. Palety są z pewnością uniwersalnym materiałem budulcowym. Dzięki temu palety mogą posłużyć kilkukrotnemu użyciu.  

Ozdoby z palet do ogrodu – co wybrać?

 Wykorzystanie palet w ozdobie ogrodu staje się coraz bardziej popularne. Pomysłów na wykorzystanie palet jest wiele. Jednym z nich są drewniane podesty. Drewniane podesty najczęściej spotykamy, w przypadku gdy taras jest na podwyższeniu od ziemi. W ten sposób można zrobić prosty schodek. 

Ciekawe pomysły to również kwietniki, czy też doniczki. Są one niezwykle proste w wykonaniu, a niesamowicie efektowne. Wystarczy, że jedną paletę oszlifujesz, użyjesz do tego papier ścierny, a następnie pomalujesz na wybrany kolor. Wykonany kwietnik można zamontować pionowo, aby przylegał do ściany.

Z palety można wykonać również budę dla psa. Wystarczy odpowiednio go przyciąć do właściwych rozmiarów, a kolejno wyścielić go porządnie. Pies z taką budą w ogrodzie będzie z pewnością zadowolony.

Palet można użyć również, aby stworzyć piaskownicę dla dzieci w swoim ogrodzie. Wystarczy wsypać świeży piasek i rozwiązanie gotowe.

Jako ozdoby z palet do ogrodu można wyróżnić również organizer np. na narzędzia lub koce, czy poduszki. Takie ciekawe pomysły są niezwykle użyteczne.

Palety sprawdzą się również jako kompostownik, którego montaż staje się coraz bardziej popularny w gospodarstwach domowych.

Jakie meble ogrodowe rozróżniamy?

Palety w ogrodzie mogą spokojnie posłużyć za meble ogrodowe. Świetnie sprawdzą się jako stolik z drewna. Dzięki różnym rozmiarom palet w różnych magazynach można znaleźć te w idealnym rozmiarze do ogrodu. Na tarasie może mieć funkcję tj. stolik kawowy. Gdy dodamy do niego kółka będzie jednym z akcesoriów łatwym do przesunięcia.

Kolejny mebel, do którego sprawdzi się paleta to ławka. Wystarczy dodać poduszki lub inny materiał, aby paletę przeistoczyć w niedrogie siedzisko. Jeżeli chcemy zmienić w prosty sposób charakter, czy kolor mebla, potrzebne jest malowanie. 

Do mebli z palet warto użyć impregnat, aby utrzymać jego dobry stan, jak najdłużej.

W przypadku mebli ogrodowych paleta sprawdzi się również jako taboret, czy stołek w ogrodzie. Palety można użyć również, aby skonstruować huśtawkę. To niedrogie, a z pewnością wygodne i ciekawe rozwiązanie.

 

Jak Wy macie pomysły na swoje meble ogrodowe z palet?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here