Prześcieradła z gumką

0
581
Prześcieradło z gumką

Jakość snu zależy od licznych czynników, na przykład od odpowiednio dopasowanej poszewki na poduszę i poszewki na kołdrę. Nie mniej istotne jest też prześcieradło, do którego konsument nie przykłada wagi – to błąd. Podczas snu w identycznym stopniu otula się on przecież kołdrą, co dotyka materaca, a więc przykrywający materac materiał powinien dawać takie same przyjemne wrażenia. Jak zatem zdecydować się na idealne prześcieradło?

Prześcieradła 140×200 i podobne – czyli w jaki sposób wybrać rozmiar?

główne znaczenie w wyborze prześcieradła ma jego rozmiar. Prześcieradło musi być przede wszystkim praktyczne w codziennym użytkowaniu: powinno przykrywać w całości wielkość łóżka. Z tego powodu przed przystąpieniem do zakupienia trzeba sprawdzić, jak duża jest przestrzeń łóżka. typowy materac klasycznego łóżka ma 140 centymetrów szerokości i 200 cm długości. W oznaczeniach producenta nie pisze się jednak opisowej notyfikacji o centymetrach długości oraz szerokości prześcieradła, tylko zaznacza zwięzłą formą. Upowszechniło się, że te wskazuje się po prostu prześcieradłami 140×200.

Prześcieradło 140×200 – z gumką ,a może bez gumki?

Nie mniej ważna kwestia to dobór wykończenia, które wiąże się z użytecznością , jak i również wygodą nakładania oraz ściągania prześcieradła. Nikt nienawidzi budzić się w zmiętym prześcieradle, które przesunęło się podczas snu. Tak często zdarza się z tradycyjnymi prześcieradłami, niezabezpieczonymi za pomocą gumki. Aby do tego nie dopuścić, doskonałym rozwiązaniem jest zdecydowanie się właśnie na te ostatnie. Prześcieradła z gumką mają również tę zaletę, że nie zsuwają się ani też nie marszczą: raz nałożone na materac, zostają na nim niemal w niezmienionej pozycji, dzięki czemu łóżko przez cały czas wygląda estetycznie.

Ten model prześcieradeł nie przypada do gustu jednakże każdemu. Tradycjonalista częściej sięga po proste prześcieradło, które zakłada się na na wierzchnią stronę materaca, a jego rogi zaciąga pod materac. W porównaniu do prześcieradeł z gumą takie może częściej się zadzierać i zwijać się, ale odpowiednio założone nie powinno stanowić problemu. Z racji na to na rynku pojawia się również coraz więcej prześcieradeł ze specjalnymi zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy lepiej prześcieradła jersey?

Wygoda prześcieradła zależy jednak zasadniczo od tkaniny, z której zostało ono wykonane. Jej powierzchnia powinna być przyjemna w dotyku, a do tego szczególnie delikatna i o prostej powierzchni. Najlepiej zdają egzamin prześcieradła bawełniane, a te typuje się na wiele typów. Najczęściej wybierane to prześcieradła jersey oraz prześcieradła frotte.

Jersey to dzianina wyjątkowo delikatna i miękka w dotyku, a jednocześnie wytrzymała oraz niezwykle elastyczna. Spośród innych wykonanych z bawełny dzianin odznacza się gładką, równą powierzchnią. Nic zatem zaskakującego, iż prześcieradła jersey 140×200 ciągle cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Porównywalne do nich są prześcieradła frotte, także produkowane z bawełny. Ze względu na odmienną technikę produkowania dzianiny, z użyciem ściegu pętelkowego, mają kompletnie odmienną strukturę: charakterystycznie miękką ,a przede wszystkim puchatą. Z tego powodu prześcieradło frotte nie gniecie się, a także nie potrzebuje prasowania, co jest jego ogromną zaletą.

Prześcieradła jersey 140×200 oraz prześcieradła frotte 140×200 – które wybrać?

Jak widać, wybór idealnego prześcieradła 140×200 przede wszystkim jest związany z indywidualnymi potrzebami. Każdy ze znajdujących się w ofertach sklepów produktów z pewnością spełni swoje zadanie. Aby aczkolwiek dopasować prześcieradło do siebie, warto przemyśleć własne wymogi oraz oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here