Spieki kwarcowe jako designerski element wykończenia wnętrz

0
574
Spieki kwarcowe jako designerski element wykończenia wnętrz

To innowacyjny materiał, który cieszy się coraz większą popularnością – jest elegancki, ma nieprzeciętne właściwości i stanowi doskonałą alternatywę naturalnego kamienia. Jego zaletą jest również niższa cena. Czy naprawdę warto spiek kwarcowy stosować w wykończeniu wnętrz?

Jest łatwy w montażu, ponieważ waży dużo mniej niż naturalny kamień. Cechuje go także nieprzeciętna trwałość, dlatego jest powszechnie wykorzystywany jako nawierzchnia podłogi. To w pełni bezpieczny surowiec, który będzie idealnym blatem w kuchni lub łazience. Sprawdź w sklepie internetowym https://www.carrea.pl/spieki-kwarcowe, że produkt ma różne wybarwienia i może być stosowny w odmiennych stylach aranżacyjnych.

Zastosowanie spieku kwarcowego w aranżacji wnętrz

Ciekawostką jest to, że może być użyty nie tylko we wnętrzu, ale także stanowić zewnętrzną elewację, np. na tarasie lub patio. Prezentuje gładką i niezwykle atrakcyjną powierzchnię i oprócz imitacji szlachetnych kamieni, jak marmuru czy granitu może także doskonale zastępować drewno lub beton architektoniczny. Przede wszystkim wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne plasuje spiek kwarcowy jako idealną podłogę. Nadaje się także do tworzenia nowoczesnych blatów kuchennych lub łazienkowych.

Możesz nim obkładać ściany, zwłaszcza w strefie kąpielowej, ponieważ ma niską nasiąkliwość. Ozdobisz nim także ścianę w salonie, podkreślając nowoczesny charakter pokoju. Spiek kwarcowy jest powszechnie stosowany do tworzenia parapetów i półek. Stylowo będą wyglądać wykonane ze spieku kwarcowego meble – płyty mają różny format i tylko 3 mm grubości, dlatego idealnie nadają się do produkcji szafek na zamówienie. Efektownie spiek kwarcowy będzie się prezentował również jako element wykończeniowy kominka.

Zalety spieku kwarcowego

To wyjątkowy materiał, który jest ceniony za naturalny wygląd – choć sam nie występuje naturalnie, jest tworzony z piasku kwarcowego, iłów łupkowych, skał granitowych oraz barwników. Spieki kwarcowe są cenione za:

  • możliwość stosowania wewnętrznego i zewnętrznego,
  • szerokie zastosowanie – produkty tworzą różnorodne elementy aranżacyjne wnętrz,
  • nieprzeciętną wytrzymałość – materiały są odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę, zarysowania i wilgoć,
  • różnorodność – duża odmienność wzorów nawiązujących do naturalnych surowców pozwala na użycie spieków kwarcowych w wielu nurtach stylistycznych,
  • bezpieczeństwo – na powierzchni produktu nie rozwijają się pleśnie i grzyby,
  • elegancję – wygląd do złudzenia przypomina naturalny kamień, drewno lub beton architektoniczny,
  • łatwość montażu – spieki kwarcowe występują w płytach prezentujących różne wielkości, a ponadto są lekkie,
  • łatwość w utrzymaniu czystości – wystarczy tylko przetrzeć ich powierzchnię lekko zwilżoną ściereczką, by uzyskać idealnie czystą powierzchnię; ze względu na dużą gęstość materiału zanieczyszczenia nie wnikają w głąb struktury produktu.

Jeżeli chcesz stworzyć nowoczesne, a zarazem funkcjonalne i eleganckie wnętrze warto zapoznać się z tym innowacyjnym materiałem. Przekonaj się, jak spieki kwarcowe odmienią Twoje wnętrze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here