Niewielki pokój dla dziecka – jak go urządzić?

0
766
Niewielki pokój dla dziecka - jak go urządzić?

Urządzanie pokoju dziecięcego zawsze jest wyzwaniem. Jednakże jeśli rodzice do dyspozycji mają niewielką przestrzeń, wówczas wyzwanie staje się jeszcze większe. W pokoju niemowlaka potrzeba wiele rzeczy, a na pewno jedną z ważniejszych kwestii przy pielęgnacji maluszka jest to, aby były one łatwo dostępne. Odpowiedni efekt można uzyskać między innymi poprzez zastosowanie odpowiednio dobranych mebli i dodatków, które ułatwiają opiekę nad niemowlakiem.

Jak wybrać meble do pokoju malucha

Dobrze dopasowane meble to z pewnością jedne z ważniejszych elementów przy urządzaniu pokoju dla dziecka. Obecnie bez problemu można znaleźć na rynku meble, które są dostosowane właśnie do niewielkich przestrzeni. Na pewno jednym z istotniejszych jest przede wszystkim łóżeczko. Powinno mieć nie tylko właściwie dobrany materac, ale również być bezpieczne dla dziecka, czyli pozbawione ostrych krawędzi jak również pomalowane bezpiecznymi dla malucha farbami. Ciekawym rozwiązaniem są łóżeczka, które posiadają półki i szafki umożliwiające schowanie niezbędnych do pielęgnacji niemowlaka przedmiotów w zasięgu rąk. Tego typu meble zajmują znacznie mniej miejsca niż kupione oddzielnie łóżeczko i szafki. Ponadto bardzo często producenci mebli konstruują je tak, aby można było je modyfikować, dzięki czemu mogą dłużej służyć. Najczęściej kupowane jest łóżeczko, które w zależności od potrzeb rodziców i dziecka można zmieniać na większe. To sprawia, że będzie na nim wygodnie nawet kilkulatkowi, w przeciwieństwie do zwykłego dziecięcego łóżeczka, które trzeba wymienić gdy maluszek ma około roku. Pieluszki, wilgotne chusteczki czy kosz n zużyte pieluchy to te elementy, które zdaniem rodziców powinny się znajdować najbliżej łóżeczka. Dobrze też, jeśli w łóżeczku i jego bliskiej okolicy znajdzie się miejsce na ulubiona zabawkę niemowlaka.

Co jeszcze może się przydać w pokoju dziecka

Pokój niemowlaka wymaga też odpowiedniej ilości miejsca na jego ubrania i zabawki. Te pierwsze najczęściej przechowuje się w odpowiednich szafkach, w przypadku niewielkich przestrzeni można wykorzystywać szafki wiszące, pozwalające zaoszczędzić przestrzeń w pokoju. Również na przechowywanie zabawek można wykorzystać ciekawe rozwiązania, które nie wymagają stawiania ich na podłodze. Wiszące kosze czy niskie pojemniki, które z powodzeniem można wsunąć pod łóżeczko czy pod inne meble również doskonale sprawdzą się do przechowywania wielu rzeczy. Wygodę w pokoju maluszka zapewniają także dodatki, takie jak na przykład dywanik czy poduszki. Aby wybrać jak najbardziej odpowiednie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z jakich materiałów są one wykonane. Powinny być przyjazne dla skóry dziecka i najlepiej jeśli można je bez problemu prać. Dlatego też największym powodzeniem cieszą się przede wszystkim materiały takie jak bawełna, które spełniają takie wymagania.  Wszystkie dodatki zazwyczaj są dobierane tak, aby dopasować je do kolorystyki wystroju wnętrza jak również pozostałych, znajdujących się w nim elementów i dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here