Jakie meble sprawdzą się na tarasie?

0
999
Jakie meble sprawdzą się na tarasie?

Kiedyś tarasami mogły się cieszyć głównie osoby posiadające własny dom. Dzisiaj pojawiają się one coraz częściej również jako dodatek do mieszkań w blokach. Dzięki kilku meblom, jak ławka, fotel wiszący, czy pufa, na tarasie można urządzić sobie miłe i przytulne miejsce do relaksu. Co powinno się tam znaleźć?

Meble związane ze spożywaniem posiłków

Warto rozważyć wygospodarowania przestrzeni, w której można wspólnie spożywać posiłki i przyjmować gości. Letnie śniadania i kolacje na świeżym powietrzu są po prostu nie do zastąpienia. Jeśli taras nie jest zbyt duży, można pomyśleć o meblach składanych. Nie zajmują wiele przestrzeni i można je przechowywać w pojemniku na tarasie lub w piwnicy, czy pomieszczeniu gospodarczym.

Jakie meble będą funkcjonalne i niezbędne?

  • Stół, najlepiej z możliwością rozkładania,
  • krzesła,
  • ławeczka lub pufy.

Jeżeli taras daje takie możliwości, dobrze jest pomyśleć o wstawieniu niewielkiej komody lub stoliczka, na które można odkładać rzeczy i jednocześnie przechowywać je. W sklepach można dziś znaleźć bardzo funkcjonalne stoły z możliwością montażu parasola przeciwsłonecznego, który zapewnia użytkownikom komfortowy cień. Takie meble nie są tanie, jednak wykonywane są z wysokiej jakości tworzyw, które gwarantują ich doskonałą jakość i trwałość. Jest to więc inwestycja na długie lata, z której na pewno skorzysta cała rodzina.

Fotel wiszący czy hamak?

Taras to również miejsce wypoczynku i relaksu. Można tam opalać się, czytać książki, pić kawę i bawić się. W sklepach ogrodniczych dostępny jest bogaty asortyment mebli wypoczynkowych, które idealnie sprawdzają się na tarasach. Ciekawym rozwiązaniem są kanapy i fotele z technorattanu, na których można układać wygodne poduszki i koce. Meble te są bardzo odporne na szkodliwe działanie czynników pogodowych i niskie temperatury.

Jeżeli posiadany tras zapewnia taką możliwość, warto znaleźć miejsce na bardzo wygodny fotel wiszący, na którym można spędzać miło czas. Dzisiaj tego typu fotele dostępne są w bardzo nowoczesnych i kolorowych formach, dzięki czemu stanowią ozdobę tarasu i zwracają na siebie uwagę. Miłośnicy hamaków mogą też rozważyć montaż kółek, na których taki hamak można będzie później wieszać. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ hamak musi wisieć stabilnie i posiadać solidne wsparcie.

Tarasowe meble do przechowywania

Jeżeli na tarasie spędzamy mnóstwo czasu, zwykle znosimy tam różne przedmioty, z których korzystamy w sposób systematyczny. Jeżeli istnieje możliwość zagospodarowania miejsca, dobrze jest rozważyć ustawienie tam mebla, który pozwoli na przechowywanie. Coraz częściej kanapy i ławki na tarasy są tak skonstruowane, że można w nich przechowywać koce i poduszki. Na tarasie można również ustawić zamykaną szafkę z półkami, która pomieści naczynia, sztućce, akcesoria różnego rodzaju i zabawki dziecięce. Dzisiaj bardzo modne są stare meble, które można poddać samodzielnej renowacji i odświeżyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here