Medycyna estetyczna

0
607
Medycyna estetyczna

Medycyna urodowa stała się nagle niezwykle modnym nurtem. Coraz znaczniejsze grono osób decyduje się na zrobienie konkretnych zabiegów retuszujących ich ogólnie pojętą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie doprowadziło, że tworzy się więcej salonów medycyny estetycznej, w efekcie czego ceny stają się bardziej przystępne. Dzięki temu rozwojowi aktualnie nie tylko modelki i ludzie show biznesu mogą sobie zafundować estetyczne ulepszenia. Wielokierunkowość takich zabiegów w dodatku jest wielka. Są wśród nich te, które bezkonkurencyjnie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To ten z najmniej inwazyjnych zabiegów. Bazuje na dostarczeniu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych ściśle w obręb skóry. W efekcie mezoterapii do każdej z warstw skóry mają możliwość dotrzeć związki czynne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, czy pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

 • mezoterapia bezigłowa -polega na wtłaczaniu w głąb skory środków aktywnych za pomocą fal radiowych; przeprowadza się poza tym mezoterapię bezigłową gdzie aktywatorem (najczęściej witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
 • mezoterapia igłowa -mechanizm bardziej skomplikowany, przeprowadzany za sprawą igły; opiera się na wstrzykiwaniu substancji2 aktywnych za sprawą igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Powszechnie zwana często mikro peelingiem. To sposób automatycznego złuszczania naskórka za sprawą precyzyjnie monitorowanego fali mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który złuszcza, ubogaca w tlen i wzmacnia skórę, a posiłkowo stymuluje produkcję kolagenu. Przez co ułatwia uwolnienie się od problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Mikrodermabrazję klasyfikuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

 • mikrodermabrazja diamentowa -rekomendowana dla osób posiadających skórę cienką i wrażliwą, a również dla alergików (w trakcie zabiegu nie unosi się pył)
 • mikrodermabrazja korundowa -używane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
 • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna metoda; tlen ponadto zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza opuchliznę i poskramia pojawienie się bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji doradza się stosować przy czynnym trądziku, a ponadto w w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Proces opiera się na zwiększaniu i modelowaniu czerwieni wargowej pod wpływem dostarczenia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do upragnionego rezultatu. Jest to łatwy zabieg, zajmujący najczęściej biorąc w to ankietę wstępną z zainteresowanym od niecałej godziny do 60 minut. Wyniki utrzymują się od pół roku do roku.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to nazwa handlowa toksyny botulinowej. Rezultaty funkcjonowania botoksu dostrzegły najpierw neurologia i okulistyka. Jak zachowuje się botoks? Zmarszczki biorą się z nadmiernej aktywności mięśni wokół twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy odbierze właściwy impuls z włókna nerwowego. W następstwie gdy podany będzie botoks, nerw zaniecha wysyłania impulsów, a w wyniku czego nie powstaną zmarszczki. Rezultat jest zauważalny przez ok. pół roku.

W rezultacie użycia botoksu można zlikwidować:

 • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
 • kurze łapki
 • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
 • zmarszczki w obrębie ust, można także podnieść kąciki
 • zmarszczki występujące na szyi
 • W wyniku użycia botoksu można także ożywić włosy.

Liposukcja

To proces eliminowania zbytecznego tłuszczu. Tłuszcz można usunąć z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją by zminimalizować liczbę komórek tłuszczowych, Jednak nie zawsze jest to dostateczne, przy znacznej otyłości potrzebna jest ponadto lipektomia (skasowanie przerostu rozciągniętej skóry).

Zapoznaj się z ofertą Centrum Medycyny Estetycznej https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here