Płyty na plac zabaw – jakie wybrać?

0
738
Płyty na plac zabaw – jakie wybrać?

Gdy tworzy się miejsca do zabaw dla dzieci, to nie tylko na ich wyposażenie trzeba zwracać uwagę. Ważne jest też podłoże, czyli to, na czym znajdują się różne konstrukcje. Można położyć płyty, ale warto wiedzieć, jakie są najlepsze.

Nawierzchnia na placu zabaw – wymagania

Podłoże w takim miejscu jest mocno eksploatowane. Trzeba więc zrobić nawierzchnię, która będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Muszą też być wybrane takie płyty na plac zabaw, które są odporne na czynniki atmosferyczne. Nawierzchnia, która spełnia te dwa kryteria, jest trwała i solidna. Ważne są też kwestie związane z bezpieczeństwem. Zabawy na świeżym powietrzu grożą upadkiem. Jest to niebezpieczne dla dziecka, chyba że zadba się o miękkie podłoże na place zabaw. Takie zminimalizuje groźne konsekwencje upadku.
Najważniejsze wymagania to odporność na uszkodzenia, na czynniki atmosferyczne i zapewnianie bezpieczeństwa. To ostatnie wymaganie oznacza też, że nawierzchnie muszą być antypoślizgowe. To zapewni się, gdy zostanie wybrana mata gumowa na plac zabaw jako nawierzchnia. Niebezpieczne mogą być nie tylko upadki z góry, ale i poślizgnięcia. Ryzyko jest duże, ponieważ na świeżym powietrzu bywa mokro.

Najlepszy wybór to płyty gumowe

Obszary zewnętrzne wykłada się różnymi płytami. Ogólnie wszystkie są dobre, ale nie na place, gdzie na huśtawkach i na innych konstrukcjach, bawią się dzieci. Warto wybrać płyty gumowe na place zabaw. Wśród różnych możliwości są i takie. I są najlepsze, ponieważ spełniają wszystkie wymagania. Będą służyć długo, a pod względem zapewnienia bezpieczeństwa dla dzieci nie mają sobie równych. Guma to materiał elastyczny. Jest miękka, więc upadek na nią nie jest groźny. To dotyczy wszystkich gumowych nawierzchni. Tak samo bezpieczne są maty na plac zabaw, jeśli są z gumy. Podłoża tego rodzaju są także antypoślizgowe.

Miejsce przeznaczone na zabawy dzieci musi przyjemnie wyglądać. Estetyka, gdy wybierze się płyty na plac zabaw albo inne gumowe podłoże, jest zapewniona. Nawierzchnia ładnie się prezentuje. Guma na plac zabaw może być w różnym kolorze. Wybierze się taki, jaki uzna się za najprzyjemniejszy. Można też dopasować kolor płyt gumowych do kolorystyki tego, co ma się na takim podłożu znaleźć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here