Jaki stół wybrać do kuchni?

0
801
Jaki stół wybrać do kuchni?

W domowej kuchni zależy nam przede wszystkim na wygodzie i funkcjonalności. Jednym z mebli, które warto ulokować w kuchni jest oczywiście stół. To mebel, wokół którego bardzo często toczyć się będzie życie rodzinne podczas wspólnie spożywanych posiłków oraz wspólnych zabaw, na przykład gier w planszówki. Nawet w małych powierzchniowo kuchniach warto wygospodarować miejsce na stół, ponieważ całkowicie odmieni on to pomieszczenie oraz korzystnie wpłynie na nasze codzienne samopoczucie i wygodę życia.

Od tego jaki stół wybierzemy, w dużej mierze zależeć będzie to, jak chętnie będziemy przy nim przebywać. Pamiętajmy, że to zakup na lata, dlatego zdecydowanie powinniśmy postawić na solidność i sprawdzonych producentów. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się stoły wykonane w całości z drewna lub nowoczesne alternatywy, które mogą być połączeniem drewna, metalu oraz szkła. Styl zakupionego mebla powinien zależeć od aranżacji naszej kuchni lub jadalni, w której również z powodzeniem możemy go umieścić.

Jakie stoły dobrać do małych kuchni?

W małych kuchniach każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota, dlatego trzeba się trochę natrudzić, zanim wybierze się optymalny mebel. Jednym z wariantów mogą być popularne stoły rozkładane, które w ciągu kilku chwil mogą zmienić powierzchnię blatu. Na co dzień stół może być w minimalistycznej wersji, dzięki czemu będzie zajmował mniej miejsca w kuchni, a samo pomieszczenie zyska na przestronności. W przypadku rodzinnych obiadów lub rodzinnych spotkań, będziemy mogli rozłożyć blat stołu i korzystać z jego całego potencjału.

W mniejszych kuchniach wygodniej postawić na stoły kwadratowe lub prostokątne. Wszystko dlatego, że są one bardziej ustawne i łatwiejsze w przemieszczaniu. Takie stoły mogą być wykorzystywane wyspowo lub dostawione bezpośrednio do ściany lub rogu pomieszczenia, dzięki czemu odzyskamy wolne miejsce w domowej jadalni lub w kuchni. Pod tym kątem stoły prostokątne są lepsze od okrągłych, dlatego są częściej wybierane w przypadku małych pomieszczeń. W tych większych kuchniach możemy pozwolić sobie na więcej, a możliwości wyboru znacznie rosną.

Na jakie stoły postawić w dużych i przestronnych wnętrzach?

Stoły do kuchni to meble, które eksploatowane są każdego dnia, dlatego koniecznie musimy postawić na wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji meble. Dzięki temu posłużą nam znacznie dłużej, co odbędzie się z korzyścią dla zasobności naszego portfela. W dużych kuchniach możemy postawić sobie na więcej. Wówczas doskonale sprawdzą się zarówno tradycyjne prostokątne stoły oraz te owalne. Duże stoły są bardzo wygodne w trakcie większych imprez domowych lub odwiedzin gości, jednak nie powinniśmy z nimi przesadzać.

Jeżeli na co dzień stoły będą użytkowane przez kilka osób, to z powodzeniem możemy postawić na mniejsze blaty lub stoły rozkładane, a w ten sposób uwolnimy trochę miejsca nawet w dużej kuchni. Otwarte i przestronne wnętrza są obecnie bardzo na czasie, dlatego nie “zagracajmy” ich zbyt dużymi lub mało funkcjonalnymi meblami. Jeżeli jednak mamy dużą rodzinę i przestrzeń nam na to pozwala to wybierzmy tak duże modele, które idealnie trafiają w nasze potrzeby. Ostatecznie to my będziemy głównymi użytkownikami stołów kuchennych w naszych domach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here