Zaskocz insekty latem i zaproś do domu moskitiery okienne!

0
588
Zaskocz insekty latem i zaproś do domu moskitiery okienne!

Wraz z nadejściem pory letniej zaczynają pojawiać się różne owady latające. I nie jest tu wcale mowa o motylach, ale o uciążliwych muchach i komarach. Nie dość, że potrafią skutecznie uprzykszać życie – zwłaszcza nocą, to ugryzienia ich są uciążliwe i bolesne. Potrafią nawet wywołać alergię. Sposobem na bezpieczny dom latem jest montaż moskitier okiennych ramkowych.

Czym są moskitiery ramkowe okienne?

Moskitiera okienna to zabezpieczenie okna przed dostępem owadów latających do wnętrza pomieszczenia. Problem ten nasila się latem i stanowi pewien dyskomfort w czasie wypoczynku w domu. Moskitera pomaga skutecznie chronić przed atakiem insektów, zwiększa komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Zabezpieczenie okna w postaci moskitiery okiennej ramkowej to bardzo wygodne rozwiązanie. Wykonuje się je na indywidualne zamówienie pod wymiar okna. Montaż jest dziecinnie prosty i każdy sobie z nim poradzi.

Jak dopasować moskitierę? Jak dokonać montażu?

Moskitiera okienna ramkowa ma postać ramy dopasowanej wymiarami do okna i wypełniona jest gęstą siatką o bardzo małym przekroju oczek. Dzięki temu zabiegowi owady bezpiecznie pozostają na zewnątrz okna.

Moskitiery robione są z mocnych i trwałych tworzyw sztucznych. Są bardzo łatwe w pielęgnacji. Przeciera się je mokrą ściereczką że detergentem przy każdym myciu okien. I to wystarczy.

Moskitiery ramkowe przeznaczone są do samodzielnego montażu. Każda ramka wyposażona jest w uchwyty zaciskowe, które umieszcza się od zewnętrznej strony profila okiennego. Założenia dokonuje się poprzez dociśnięcie ramki do okna. Równie łatwo można dokonać demontażu moskitiery ramkowej. Wystarczy palcami lekko odgiąć haczyki mocujące i gotowe.

Zalety moskitier ramkowych

Moskitiery okienne to innowacyjny wynalazek, który posłuży na bardzo długi czas. Można również zachować je na oknach zimą. Są bardzo trwałe i wytrzymałe, nie straszne im mrozy i niskie temperatury. Właściwie zamontowane pozostają na swoim miejscu cały czas.

Rynek akcesoriów do okien oferuje moskitiery okienne ramkowe w różnych odcieniach dopasowanych kolorem do okna. Najbardziej popularne są białe i brązowe imitujące drewno.

Najbardziej jednak docenianym walorem jest możliwość cieszenia się dopływem świeżego powietrza latem bez nieproszonych wizyt uciążliwych insektów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby okno całkiem uchylić lub ograniczyć tylko do mikrouchylenia, gdy nikogo nie ma w domu.

Wnioski końcowe

Dobro, które gwarantują nam moskitiery okienne ramkowe jest nieocenione. Owady potrafią naprawdę uprzykszać życie, zwłaszcza najmłodszym domownikom. Moskitera obecnie staje się  standardem w przypadku wymiany i modernizacji okien. To niewielki wydatek, a niewspółmiernie wysoka korzyść. To kolejny przykład jak niewielkie unowocześnienia  potrafią zwiększyć komfort naszego życia i skupić się na tym co ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here