Nastopnice antypoślizgowe jako rozwiązanie dla schodów i podestów

0
220

Schody, tarasy i balkony to miejsca, w których może gromadzić się woda. Dlatego wymagają one odpowiedniej ochrony przed poślizgiem. Właśnie w tym celu na rynku dostępne są nowoczesne nastopnice antypoślizgowe. Czym są nastopnice, kiedy i dlaczego warto po nie sięgnąć? Odpowiadamy na te pytania w poniższym wpisie.

Czym są nastopnice?

Nastopnice antypoślizgowe to specjalnie zaprojektowane wycieraczki na schody, wykonane na bazie niskich profili aluminiowych oraz z wykorzystaniem niskiej, antypoślizgowej szczotki w klasie R13. Stosowane wkłady najwyższej jakości wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Produkty tego rodzaju świetnie układają się na każdej powierzchni. Znaleźć je można między innymi w ofercie firmy Unimat.

Kiedy warto zdecydować się na nastopnice?

Nastopnice antypoślizgowe zalecane są wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko poślizgnięcia się lub upadku. Głównie są one stosowane na zewnętrznych schodach, tarasach i balkonach. W chłodne dni, nagromadzenie się śniegu czy lodu, a także deszczu, na powierzchni schodów może być bardzo niebezpieczne, szczególnie na nawierzchniach wykonanych z takich materiałów jak płytki klinkierowe czy kamień naturalny. Dlatego taki produkt pozwala na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników tych miejsc.

Jak skonstruowane są nastopnice antypoślizgowe?

Nastopnice antypoślizgowe zostały wykonane z niskokosztowych profili aluminiowych, w które montuje się szczotki w kolorze czarnym o niskiej wysokości i dużej gęstości. Wszystkie wycieraczki na schody są wykończone od frontu ramą najazdową zabezpieczającą przed potknięciem. Sposób montażu mat antypoślizgowych dobierany jest indywidualnie do typu i rozmiaru schodów oraz innych uwarunkowań, takich jak ochrona konserwatorska. Nastopnice bardzo dobrze układają się nawet na nierównej powierzchni, a ich otwarta konstrukcja umożliwia swobodny przepływ wody.

Zastosowania wycieraczek antypoślizgowych

Mata antypoślizgowa na schody zewnętrzne pełni nie tylko funkcję ochronną przed poślizgnięciem się lub upadkiem ale również marketingową. Nastopnice antypoślizgowe można wykorzystać również jako element promocyjny, dając na nich nadruki z nazwą firmy lub logo. W ten sposób firma zwraca uwagę na swoją działalność oraz zwiększa rozpoznawalność marki wśród potencjalnych kontrahentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here