Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?

0
814
Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?

Z pewnością każdy posiadacz podłogi z naturalnego drewna liczy się z tym, że prędzej czy później cyklinowanie podłogi będzie koniecznością. Z naszego artykułu dowiesz się jaki budżet należy szykować na odnowę parkietu.

Cyklinowanie podłogi – czym tak właściwie jest?

Czym tak właściwie jest cyklinacja podłóg. Wyjaśniamy więc, cyklinowanie podłogi jest to usuwanie nawierzchniej warstwy podłogi, aby przygotować ją na wchłonięcie świeżego lakieru. Górną warstwę okrycia podłogowego, o której wyżej wspomnieliśmy, najlepiej zeszlifować razem z lakierem i częścią samej klepki drewnianej. Następnie, gdy już podłoga jest przygotowana na przyjęcie nowej warstwy środka zabezpieczającego, którym może być lakier bądź olej. Pamiętajmy, że po cyklinowaniu parkiet ma odsłoniętą strukturę i z tego powodu musi być zabezpieczony w podobny sposób. Reasumując oprócz cyklinacji konieczne jest również lakierowanie podłogi. Fachowcy różnie traktują te zabiegi, czasem podana cena obejmuje już obie czynności, czasem podawane są oddzielnie. Renowacja parkietu jest jednak warta każdego grosza.

Co można odnowić za pomocą cyklinowania?

Czy cyklinowanie schodów jest możliwe? Oczywiście, że tak! Ponadto cyklinacja może obejmować jeszcze:

  • podłogę wykonaną z mozaiki parkietowej
  • podłogę z litych lub malowanych desek drewnianych
  • listwy podłogowe
  • niektóre elementy wykończenia powierzchni płaskich z drewna
  • niektóre panele podłogowe z warstwą drewna

Pamiętaj, że rodzaj drewna, które posłużyło do wykonania powierzchni na której ma być wykonane cyklinowanie, ma wpływ na jego koszt.

Cyklinowanie parkietu cena Wrocław

Duży wpływ na koszt całego zabiegu cyklinowania podłogi ma wpływ robocizna. Na jej wycenę mają wpływ:

  • lokalizacja – inna cena będzie w Warszawie, a inna w Maszkach
  • rodzaj podłogi oraz sposób w jaki jest ułożona
  • metraż powierzchni, na której cyklinowanie będzie wykonywane

Jeżeli jednak zdecydujesz się wykonać cyklinację podłogi na własną rękę w miejsce kosztów związanych z robocizną wejdą koszty wynajmu bądź zakupy niezbędnego sprzętu: cyklinarki, szlifierki kątowej oraz polerki. Pamiętaj, że do wyceny parkieciarza dolicza się również cenę jednorazowych materiałów, które muszą oni nabyć. Przykładowo cyklinowanie bezpyłowe jest możliwe, jeżeli cykliniarz zakupi specjalny podkład, który zbierze cały pył zebrany podczas cyklinacji i stworzy z niego masę o kolorze, który jest idealnie dopasowany do koloru podłogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here