Jakie rodzaje filtrów produkuje firma Filtron?

0
1588
Jakie rodzaje filtrów produkuje firma Filtron?

Niemiecki Filtron to jeden z największych dostawców specjalistycznych filtrów dla branży motoryzacyjnej w Europie. Marka specjalizuje się w produkcji podstawowych filtrów samochodowych, ale w jej ofercie znaleźć można również produkty specjalne dla pojazdów ciężarowych i maszyn użytkowych. Doskonałym przykładem takich produktów są filtry Filtron do cieczy chłodzących, wzbogacone inhibitorami korozji. Tego typu związki uwalniają się do filtrowanego płynu i poprawiają jego właściwości.

Podstawowe rodzaje filtrów samochodowych

Główną ofertą niemieckiej marki są filtry samochodowe przeznaczone do oczyszczania powietrza, oleju silnikowego i paliwa oraz filtry kabinowe, które służą oczyszczaniu powietrza zasysanego do kabiny auta. Filtr Filtron do oczyszczania powietrza doprowadzanego do komory spalania bazują na wysokiej jakości włóknach celulozowych lub syntetycznych, które wychwytują z powietrza drobne zanieczyszczenia stałe, w tym kurz i różnego rodzaju pyłki. Filtry Filtron do oleju i paliwa pełnią podobną funkcję. Oczyszczają ciecze techniczne z zanieczyszczeń stałych, tym samym chronią wewnętrzne elementy silników przed mikrouszkodzeniami i szybszym zużyciem. Ostatnim rodzaje podstawowych filtrów samochodowych są filtry kabinowe. Produkty marki Filtron bazują na nowoczesnych materiałach filtracyjnych zdolnych do wychwytywania najdrobniejszych zanieczyszczeń. Stosowanie nowoczesnych filtrów kabinowych i ich regularna wymiana polecana jest wszystkim kierowcom, zwłaszcza alergikom.

Inne filtry dla motoryzacji i przemysłu

W ofercie niemieckiej marki obok produktów podstawowych znaleźć można również filtry stosowane jedynie w niektórych typach pojazdów i maszyn użytkowych. Obok wspomnianych na wstępie filtrów Filtron do chłodnic są to także filtry do katalizatorów SCR i osuszacze powietrza. Mocznikowe filtry Filtron do katalizatorów SCR stosowane są w pojazdach z silnikiem diesla Euro 6. Ich zadaniem jest wychwytywanie zanieczyszczeń z płynu AdBlue i tym samym ochrona dysz wtryskowych w układzie. Filtry osuszaczy powietrza stosowane są w pojazdach z pneumatycznym układem hamulcowym, na przykład w autobusach i niektórych pojazdach ciężarowych. Mają na celu wychwytywanie nie tylko wilgoci znajdującej się w sprężonym powietrzu, ale także cząsteczek oleju i innych drobnych zanieczyszczeń.

Podstawą oferty niemieckiej marki są klasyczne filtry samochodowe. Wśród filtrów Filtron znaleźć można jednak również produkty specjalne, dedykowane specyficznym kategoriom pojazdów, w tym samochodom z katalizatorami SCR, z pneumatycznymi układami hamulcowymi i pojazdom wyposażonym w duże silniki wysokoprężne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here