Poduszki dekoracyjne, czyli jak w prosty sposób nadać swoim wnętrzom charakteru

0
817
Poduszki dekoracyjne, czyli jak w prosty sposób nadać swoim wnętrzom charakteru

Wielu z nas uważa, że w ich salonie brakuje jakiegoś elementu, który nadawałby mu niepowtarzalnego charakteru. Często więc poszukujemy różnego rodzaju ozdób, takich jak wazony, plakaty czy świeczki, które jednak nie przynoszą oczekiwanego efektu. Okazuje się, że doskonałym rozwiązaniem będzie zakup poduszek dekoracyjnych. Jak wybrać odpowiednie poduszki dekoracyjne dla swojego mieszkania?

Poduszka dopasowana do wnętrza?

Dekoratorzy wnętrz radzą, aby poduszka dekoracyjna albo idealnie wpisywała się w styl, w jakim wykończony jest salon, albo wręcz przeciwne – stanowiła ciekawe przełamanie jednolitej koncepcji. Przykładowo, jeśli nasz salon urządzony jest w ciemnych kolorach, to doskonałym pomysłem będzie zakup poduszek dekoracyjnych białych. Możemy również postawić na modele czarne, jeśli lubimy, gdy wszystko jest spójne i uporządkowane. Ilość poduszek dopasowujemy do wielkości kanapy – im większa, tym więcej możemy ich zakupić. W przypadku małych modeli kanap spokojnie wystarczą nam 2-3 ciekawie zdobione poduszki dekoracyjne.

Poduszka do sypialni i nie tylko

Okazuje się, że poduszki dekoracyjne sprawdzają się nie tylko w salonie, ale również w sypialni. To właśnie w tym pomieszczeniu chcemy czuć się możliwie jak najbardziej komfortowo, lecz z drugiej strony powinniśmy zadbać, aby było ono urządzone ze smakiem. Do sypialni wybierzmy dobrej jakości poduszki dekoracyjne aksamitne, które dodadzą pomieszczeniu elegancji i stylu. Co ciekawe, tego rodzaju ozdoba doskonale sprawdzi się również w dużym przedpokoju, do którego wstawimy mini ławkę. Wygląda ona pięknie, lecz potrzebuje dodatkowych ozdób, aby nadać jej niepowtarzalnego charakteru. Poduszki dekoracyjne w przedpokoju sprawiają, że goście od wejścia czują przytulne ciepło domowego ogniska. Wyglądają one bardzo interesująco, zachęcając tym samym do wejścia do środka.

Poduszka świąteczna

Niektóre poduszki dekoracyjne posiadają uniwersalny nadruk, dlatego też sprawdzą się one o każdej porze roku. Warto jednak zakupić także poduszki świąteczne, które z powodzeniem możemy wyciągnąć z szafy już na początku grudnia. Mogą one pozostać z nami aż do końca stycznia, gdy umownie chowamy wszelkie bożonarodzeniowe ozdoby. Poduszka ozdobna świąteczna wniesie wiele elegancji do naszych wnętrz, a co więcej, może z powodzeniem zastąpić innego rodzaju dekoracje, na których nadmiar często cierpią salony. Aby nie „zatonąć” w świątecznych ozdobach, wybierzmy takie, które wyglądają stylowo, a jednocześnie idealnie komponują się z choinką i lampkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here