Latarki LED – funkcjonalne i niezawodne w każdych warunkach

0
211

Kiedyś wszyscy w domu posiadali świeczki na wypadek przerwy w dostawie prądu. Teraz każdy z nas ma latarkę. Jednak zwykłe modele na baterie przechodzą już do lamusa. Must have są latarki LED z akumulatorem. Poznajcie te, na które warto postawić.

Latarki LED – dobry wybór dla wymagających 

Na wyposażeniu każdego domu powinna znaleźć się latarka. To niewątpliwie przydatny gadżet, który sprawdzi się w trakcie awarii instalacji elektrycznej czy podczas przerwy w dostawie prądu. Jednak klasyczny model, a więc latarka na baterie przechodzi już powoli do lamusa. W żadnym wypadku nie jest praktyczna. Jednocześnie wciąż trzeba dokupować baterie, a jakby tego było mało rozładowuje się ona w najmniej odpowiednim momencie. Doskonałym wyborem jest za to latarka LED. Warto zwrócić uwagę, że zasięg promienia światła może wynosić nawet 2000 metrów. Czas pracy diody LED to średnio od 30 do 50 tys. godzin. Zatem rzeczywiście taka latarka może posłużyć przez naprawdę wiele lat. Co istotne, dostępne są różnego rodzaju latarki LED i różne wielkości tych akcesoriów. Dużą popularnością cieszą się latarki taktyczne. Można powiedzieć, że są one czymś więcej niż tylko klasycznym źródłem światła. Otóż mają one niezwykle wytrzymałą obudowę. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także wstrząsy. Takie latarki LED są do tego wodoszczelne, a więc można ich używać nawet w czasie intensywnych opadów. To świetny wybór dla miłośników survivalu, a także wędkarzy. Oczywiście można też zdecydować się na latarkę solarną, która wpisuje się w ekologiczny trend. Można ją ładować za pomocą ładowarki bądź portu USB, ale też jest ładowana solarnie. Pamiętajcie, że to doskonały wybór gdy lubicie biwakowanie. Można też traktować ją jako światło awaryjne. 

Mocne i niezawodne latarki LED wielofunkcyjne 

Jeżeli szukacie naprawdę mocnej latarki, która sprawdzi się w każdych warunkach, a do tego wszystkiego jest trwała i nie trzeba obawiać się, że rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie, to możemy polecić Wam latarkę wielofunkcyjną, która posiada aż 4 tryby pracy. Tryb pełna moc zapewnia strumień świetlny o mocy 5000 lm. Można też wybrać tryb średnia moc, pulsacyjny czy boczny. To latarka dla prawdziwych profesjonalistów. Dobrym zakupem będzie też latarka, która ma zasięg 500 metrów. Na uwagę zasługuje ponadto latarka turystyczna solarna, która ma trzy wbudowane tryby pracy. Pierwszy tryb pracy generuje strumień świetlny o mocy 1000 lm. Kolejny tryb daje 50% mocy, zaś ostatni tryb to tryb lampy bocznej. Pamiętajcie, że im więcej trybów pracy, tym zazwyczaj większy jest rozmiar latarki. 

Latarki LED czołowe – dla bezpieczeństwa i wygody 

Wiele miejsc poza miastem jest niewłaściwie oświetlonych. Brak oświetlenia dotyczy choćby parków, ale też ścieżek rowerowych, co bywa niebezpieczne. A wtedy wystarczy tylko chwila nieuwagi i już może dojść do wypadku. Na szczęście można zwiększyć swoje bezpieczeństwo, wystarczy tylko latarka LED. Bardzo praktyczna jest latarka czołowa. Możecie wybrać mocny model, który dobrze oświetli nawet park. Możecie sięgnąć po takie, które oświetlają nawet do 800 metrów. Oczywiście musimy też wspomnieć o szerokim spektrum zastosowania latarek LED czołowych. Powinni po nie sięgnąć biegacze, miłośnicy nordic walking czy oczywiście rowerzyści.     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here