Listwy maskujące karnisz od producenta Styroplast

0
449
Listwy maskujące karnisz od producenta Styroplast

W urządzaniu wnętrz najważniejsze są detale. To one często decydują o końcowym efekcie aranżacji, a ich zaniedbanie może popsuć najlepszy projekt. Nawet wtedy, gdy dodatki nie rzucają się bezpośrednio w oczy, przyczyniają się do odbioru wizualnego pomieszczenia jako całości. Aby nadać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru posłużą także te same maleńkie elementy. A jak to wygląda w przypadku dekoracji okiennych?

Zasłonić czy nie zasłonić? Oto jest pytanie

Karnisz jest takim elementem wyposażenia, które nie zawsze powinno być widoczne. Stawiając na ozdobne modele, z pewnością chce się je eksponować, jednak niektórym prosty karnisz w zupełności wystarczy, ale w tym samym czasie przeszkadza przez swoją transparentność. Wówczas z pomocą przychodzi listwa maskująca karnisz. To dodatek, który sprytnie ukryje to co trzeba, a sam w sobie będzie stanowił ozdobne wykończenie dekoracji okiennej. Taka listwa buduje iluzję, polegającą na spływaniu zasłon oraz firan z samego sufitu. Zwłaszcza, gdy listwa ma taki sam kolor jak sufit, wydaje się jego przedłużeniem, dzięki czemu można uzyskać taki efekt wizualny.

Funkcjonalnie i pięknie – tzn. najlepiej jak się da

Listwy maskujące karnisz to nie tylko proste, jednolite modele, to także sztukateria styropianowa, która staje się samodzielną dekoracją o wyraźnym charakterze. Wyżłobienia tworzące mniej lub bardziej skomplikowane wzory tworzą całą paletę modeli do wyboru. Sztukateria może pasować nawet do minimalistycznych wnętrz, gdy zdecyduje się na zakup tych z prostą, regularną linią. Dla uzyskania mocnego efektu klasycyzmu, glamour lub vintage warto sięgnąć po motywy roślinne, fantazyjne ślimaki i tym podobne wykończenia. Niezależnie od wybranej listwy maskującej wzbogaca ona pomieszczenie o dodatkowy element budujący jego indywidualny charakter. Zakrywając karnisz i tworząc kolejne wrażenia estetyczne jedna listwa spełnia aż dwie funkcje.

Ostatni krzyk mody

Wszelkie walory listew maskujących, niezależnie od tego, czy są to modele proste i praktyczne, czy może dodatkowo posiadające funkcje dekoracyjne, są doskonałym powodem oraz wytłumaczeniem, dlaczego cieszą się one stale rosnącą popularnością. Wpisując się w standard dzisiejszych wnętrz, odmieniają ich oblicza, a także udowadniają, że dbałość o szczegóły ma sens i naprawdę się opłaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here