Kompresor olejowy – co trzeba o nim wiedzieć?

0
1028
Kompresor olejowy - co trzeba o nim wiedzieć?

Odpowiedni kompresor olejowy, jest niezbędny do tego, aby wykonać różnego rodzaju prace. Zdecydowanie najczęściej są one wybierane do wykonywania lżejszych prac o mniejszych parametrach. Bez wątpienia takie urządzenia sprostają oczekiwaniom mechaników samochodowych, którzy pracują na wysokim poziomie. Wiele osób zastanawia się, czym kierować się, jeżeli wybieramy kompresor olejowy. Kompresory zawsze muszą sprostać określonym zadaniom. Na przykład do prostych prac nie będzie nam potrzebne urządzenie zaawansowane technologicznie, ponieważ nie będziemy mogli wykorzystać jego potencjału.

Kompresor olejowy – czym się cechuje?

Kompresor olejowy zdecydowanie najczęściej jest spotykany w warsztatach samochodowych, jak również w zakładach wulkanizacyjnych. Tym, co wyróżnia to urządzenie jest wydajność, która sprawia że kompresor olejowy może być wykorzystywany w sposób ciągły do profesjonalnych prac. Ma on wiele różnych zalet, a jedną z najważniejszych jest zbiornik o dużej pojemności. Podczas pracy może nastąpić sytuacja, ze do sprężonego powietrza trafi niewielka ilość oleju, ale nie będzie miało to żadnego znaczenia przy wykonywaniu takich prac, jak malowanie różnych powierzchni, czy też pompowanie. Dzięki zastosowaniu oleju, tłok urządzenia jest zdecydowane trwalszy, aniżeli w wypadku kompresora bezolejowego.

Zastosowanie kompresorów olejowych

Zasada działania pracy kompresora olejowego tłokowego jest powszechnie znana. Mianowicie kompresor olejowy tłokowy pompuje powietrze za pomocom tłoków, natomiast kompresor membranowy wykorzystuje membranę. Warto wiedzieć o tym, że kompresor jest przeznaczony do tego, aby na przykład napompować opony pojazdu bez konieczności wizyty na stacji benzynowej. Oczywiście za jego pomocą możemy napompować również inne przedmioty, takie jak baseny ogrodowe, piłki, materace, czy też zabawki plażowe. Kompresor olejowy jest bardzo wydajne, dlatego też zazwyczaj znajduje on zastosowanie w profesjonalnych zakładach, czy też warsztatach.

Jak wybrać kompresor olejowy – dobór wielkości zbiornika

Zawsze wydajność kompresora powinna być dopasowana do narzędzia, z którym będzie on współpracować. Żeby móc zachować komfort pracy urządzenia, warto zdecydować się na model, którego wydajność jest nie mniejsza aniżeli niż 300 l/min. Tymczasem mniejsze kompresory olejowe będą dobrym rozwiązaniem w wypadku narzędzi o niższych parametrach, ponieważ podłączymy je do urządzeń o większym zapotrzebowaniu powietrza, to wówczas może dojść do spadku ciśnienia. To, jak pracuje kompresor olejowy, zależy w dużej mierze od pojemności zbiornika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here