Czym należy się sugerować przy wyborze węgla?

0
1261
Czym należy się sugerować przy wyborze węgla?

Warto wiedzieć, że zakup opału jest związany z bardzo dużym ryzykiem ze strony sprzedawców. Rekomendowane jest zatem wcześniej zweryfikowanie, który węgiel będzie dawał najwięcej ciepła. Czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji? Jak wybrać skład opału? Czy pellet będzie dobrym rozwiązaniem?

Jakie możemy wyróżnić rodzaje węgla?

Zdecydowanie prostsze będzie podjęcie odpowiedniej decyzji, gdy osoba zainteresowana wcześniej bardzo dokładnie zapozna się z poszczególnymi typami węgla. W ten sposób znacznie prostsze będzie ocenienie jego jakości. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że koszty ogrzewania będą uzależnione nie tylko i wyłącznie od jakości paliwa, ale również sprawności instalacji grzewczej.

Bardzo istotne znaczenie będzie miała także wartość opałowa, czyli kaloryczność. Podawana jest ona w megadżulach na kilogram (Mj/kg). W najprostszym możliwym ujęciu wspomniana jednostka oznacza ilość ciepła wydzieloną przy całkowitym spaleniu jednostki. Zasada w tym przypadku jest zdecydowanie prostsza niż mogłoby się wydawać – im wyższa będzie wartość spalania, tym węgiel będzie spalał się lepiej. Więcej informacji na temat rodzajów węgla znajdziesz na stronie internetowej Lipnowskiopal.pl.

Godny uwagi jest również fakt, że kaloryczność opału będzie zależała od tego, z jakiej kopalni lub pokładu został wydobyty węgiel. Możemy wyróżnić takie typy węgla, jak:
– typ 31.1
– typ 31.2
– typ 32.1
– typ 32.2
– typ 33

Który węgiel będzie dawał najwięcej ciepła?

Nie jest rekomendowane przed podjęciem ostatecznej decyzji sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną. Należy mieć świadomość, że nie zawsze najlepszą możliwą opcją będzie zaopatrzenie się w najbardziej kaloryczny opał. bardzo istotne znaczenie ma bowiem stosunek ceny do kaloryczności.

Warto wiedzieć, że wysokokaloryczny węgiel doskonale zda egzamin w mroźniejsze dni. Z kolei niskokaloryczny opał świetnie sprawdzi się podczas cieplejszych dni. Nie tylko skala się efektywniej, ale również czyści przy dodatnich temperaturach.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zatem zaopatrzenie się w dwa rodzaje węgla. Można je bowiem wykorzystać zarówno w cieplejsze, jak i chłodniejsze dni. Klienci zastanawiają się, który węgiel będzie dawał najwięcej ciepła. Bardzo dużo będzie zależało od sortymentu opału, czyli rodzaju i wielkości kotła. Doskonałym rozwiązaniem może być ekogroszek. Cechuje się bowiem stosunkowo niską zawartością popiołu i siarki. Należy mieć świadomość, że bardzo często jest on przeznaczany do spalania w kotłach retortowych. Warto również wiedzieć, że orzech będzie pasował praktycznie do każdego kotła zasypowego. Rekomendowane jest postawienie na dobrego i sprawdzonego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here