Jakie buty na budowę?

0
480
Jakie buty na budowę?

Praca pod gołym niebem, zwłaszcza na placu budowy, wymaga zastosowania dobrej jakości wyposażenia indywidualnego charakteryzującego się dużą wytrzymałością, zapewniającego komfort, chroniącego przed niesprzyjającą aurą i innego rodzaju zagrożeniami. Dlatego na placu budowy najlepiej sprawdza się specjalistyczne obuwie BHP o wzmocnionej konstrukcji, chroniące przed urazami palców, ryzykiem stłuczenia, a do pewnego stopnia również przed ryzykiem skręcenia kostki.

Buty robocze na lato i zimę

W ofercie firm specjalizujących się w sprzedaży specjalistycznego obuwia BHP znaleźć można bezpieczne i ochronne buty robocze w wersji ocieplanej oraz buty pozbawione wewnętrznej wyściółki, nierzadko uzupełnione dodatkowymi systemami wentylacyjnymi, dedykowane pracy w cieplejszych miesiącach roku. Obuwie BHP na lato to zarówno półbuty, jak i wykonane w odpowiedniej technologii sandały robocze. Dzięki ażurowej konstrukcji tego typu butów praca w wysokich temperaturach nie wiąże się z ryzykiem nadmiernego pocenia się stóp, co ma bezpośredni wpływ na komfort wykonywanej pracy. Oczywiście takie buty są wciąż przystosowane do pracy na budowie. Mają metalowe noski i antyprzecięciowe podeszwy, które chronią przed ostrymi przedmiotami. Robocze buty na zimę to najczęściej modele wysokie typu trzewik, z wewnętrznym ociepleniem, metalowymi noskami i wzmocnionymi podeszwami antypoślizgowymi. To najczęściej obuwie wodoodporne, które dzięki wysokim cholewom pomaga dodatkowo w stabilizowaniu stawów skokowych, minimalizując ryzyko skręceń.

Konstrukcja profesjonalnego obuwia roboczego

W odróżnieniu od tradycyjnych butów codziennych profesjonalne buty BHP mają znacznie mocniejszą konstrukcję. Dzięki temu są trwalsze i mniej podatne na uszkodzenia. W takim obuwiu stosuje się specjalne rozwiązania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pracy w trudnych warunkach. Przykładami takich rozwiązań są metalowe noski, które chronią przed urazami palców, w zależności od kategorii obuwia zapewniając ochronę przed uderzeniami, a nawet przed zgnieceniem oraz antyprzecięciowe podeszwy, które chronią przed gwoździami i innymi ostrymi przedmiotami, na jakie można nadepnąć podczas pracy na placu budowy. W zależności od wersji profesjonalne obuwie BHP może być wyposażone w podeszwy olejoodporne, chroniące przed gorącym podłożem, antypoślizgowe oraz wodoodporne. Wybierając buty BHP do pracy na budowie, warto zamówić obuwie dostosowane do aktualnej pory roku, z metalowym noskiem i antypoślizgową oraz odporną na przecięcia podeszwą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here