Fotowoltaika – dofinansowanie dla firm w 2021 roku

0
825
Fotowoltaika – dofinansowanie dla firm w 2021 roku

Instalacja fotowoltaiczna dla firm to inwestycja w przyszłość, która przynosi wymierne korzyści finansowe, ekologiczne czy wizerunkowe. Korzystając z dofinansowania, możesz realnie zmniejszyć wydatki na panele fotowoltaiczne i szybciej zacząć oszczędzać. Jakie dotacje dla firm na fotowoltaikę przygotowano w 2021 roku?

Fotowoltaika – dofinansowanie dla firm w 2021 roku

Dużą zasługę w dobrej kondycji branży fotowoltaicznej po 2020 roku mają programy dofinansowania fotowoltaiki. W ubiegłym roku cieszyły się ogromną popularnością, a z powodzeniem korzystały z nich nie tylko osoby fizyczne, lecz także firmy. Będą to mogły zrobić także w 2021 roku. Do wyboru przedsiębiorców są:

  • Energia Plus 2021.
  • Gwarancja Biznesmax.
  • Regionalne Programy Operacyjne (RPO).
  • Fotowoltaika – dofinansowanie dla przedsiębiorstw POIiŚ.

W przypadku Energia Plus 2021 – fotowoltaika, dofinansowanie skierowano do osób prowadzących działalność gospodarczą i może przyjąć formę pożyczki albo dotacji. Celem i jednej, i drugiej ma być zmniejszenie negatywnego oddziaływania firm na środowisko. Drugi nabór wniosków do programu Energia Plus zakończył się w grudniu. Przewidziano jeszcze trzeci.

Inną atrakcyjną opcją może okazać się Gwarancja Biznesmax – dofinansowanie fotowoltaiki w formie bezpłatnej promesy spłaty kredytu. Udzielana jest ona mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom przy kredytach przeznaczonych na rozwój działalności.

Inwestując w firmie w fotowoltaikę, dofinansowanie możesz otrzymać również z programów regionalnych. Warunki przyznawania dotacji różnią się w poszczególnych województwach. Podobnie w innych okresach przeprowadzany jest nabór wniosków. Aby nie przegapić okazji, warto śledzić strony RPO w swoim regionie.

Dotacja na fotowoltaikę dla firm będzie dostępna także ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Nabór wniosków w trybie konkursowym rusza 31 marca i potrwa do 28 maja. Dofinansowanie można uzyskać nie tylko na stworzenie nowych instalacji PV, lecz także na przebudowę już istniejących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here