Zakup mieszkania– nowe czy z drugiej ręki?

0
758
Zakup mieszkania– nowe czy z drugiej ręki?

Okres utrzymywanych rekordowo niskich stóp procentowych jest dla wielu bardzo dobrą okazją do kupienia swojego własnego mieszkania. W tym artykule podpowiadamy jakiego typu mieszkanie warto nabyć – z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Praktyka pokazuje, że oba rodzaje inwestycji mają odmienne zalety. Wybór rynku z jakiego skorzystamy będzie na ogół zależeć od naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości budżetowych.

Zalety zakupu mieszkania z rynku wtórnego

Mnóstwo osób decyduje się na zakup mieszkania używanego. Wiele atrakcyjnych lokalizacji zwłaszcza w centrum dużych miast jest już na tyle zabudowana, że chcąc tam zamieszkać jesteśmy po prostu zmuszeni do zakupu mieszkania z drugiej ręki. Niewątpliwą korzyścią takiego rozwiązania jest możliwość natychmiastowego korzystania z całej rozbudowanej już od lat infrastruktury oraz licznych środków komunikacji. Na tego rodzaju inwestycję decydują się też często osoby potrzebujące szybko się wprowadzić – tak naprawdę jest to najwygodniejsze i najprostsze rozwiązanie – nabyć już podobające się nam wykończone mieszkanie gotowe do wprowadzenia. Zwłaszcza inwestorzy korzystający z kredytu hipotecznego, a dotychczas wynajmujący mieszkanie potrzebują wprowadzić się do nowego mieszkania możliwie jak najszybciej tak by nie płacić jednocześnie rat kredytu oraz czynszu za wynajem.

Mieszkania deweloperskie – jakie atuty?

Popyt na nowe mieszkania Siechnice dostarczane przez deweloperów nieustannie rośnie. Zalety zakupu nowego mieszkania są ogromne. Przede wszystkim dysponujemy zazwyczaj dużym wyborem mieszkań w bardzo różnych lokalizacjach, a także o bardzo urozmaiconym rozkładzie. I co chyba najważniejsze, nowo wybudowane mieszkanie kupowane w tzw. stanie surowym możemy urządzić ściśle według swoich upodobań. Nowe budownictwo to niejednokrotnie budownictwo nowoczesne, wykorzystujące bardziej zaawansowane rozwiązania takie jak systemy smart home lub duża winda. Niewątpliwą zaletą zakupu mieszkania od dewelopera jest udzielana gwarancja i rękojmia. Dzięki temu możemy spać spokojniej – jeśli pojawią się jakieś problemy wynikające z wadliwie wykonanych instalacji bądź całej konstrukcji budynku deweloper ma obowiązek się tym zając.

Wiele nowych inwestycji jest zlokalizowanych w dogodnych lokalizacjach na obrzeżach większych miast. Nowe mieszkania w takich realizacjach bywają bardzo atrakcyjne cenowo w porównaniu z używanymi mieszkaniami zlokalizowanymi bliżej centrum. To sprawia, że wielu mieszkańców zatłoczonych miast bardzo chętnie przeprowadza się ze ścisłego centrum miasta na jego obrzeża, gdzie jest ciszej, spokojniej i niejednokrotnie dużo taniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here