Nagrzewnice olejowe. Wybierz najlepszą

0
421
Nagrzewnice olejowe. Wybierz najlepszą

Jak jest zima, to musi być zimno – twierdził jeden z bohaterów znanej komedii Stanisława Barei. Mijał się z prawdą. Zima to doskonała okazja do użycia nagrzewnic olejowych bez odprowadzenia spalin. Nadają się one do większych i mniejszych pomieszczeń, i co istotne, nie szkodzą ludziom ani zwierzętom. 

 

  1. Czym są nagrzewnice olejowe bez odprowadzania spalin?
  2. Nagrzewnice olejowe Master 1041
  3. Gdzie kupić i za jaką cenę?

 

Czym są nagrzewnice olejowe?

Nagrzewnice olejowe bez odprowadzania spalin to urządzenia grzewcze. Zimne powietrze tłoczone wentylatorem, trafia do komory spalania, wewnątrz której znajduje się olej. Tam, ulega ogrzaniu i również dzięki wentylatorom jest wypychane na zewnątrz, wraz ze spalinami. Szczególnie polecane urzadzenia to nagrzewnice Master. Więcej na ich temat znajdziesz na naszej stronie. Jej mechanizm działania sprawia, że temperatura powietrza w całym pomieszczeniu, staje się wyższa. Obecnie, największą popularnością wśród tego typu urządzeń cieszą się nagrzewnice olejowe typu Master 1041. Duże wzięcie mają  także  nagrzewnice Master 580. Wszystkie modele wraz z ich parametrami, można znaleźć na stronie: Norwit.pl, po bardzo atrakcyjnych cenach. Można od razu kupić wybrany model za pośrednictwem sklepu internetowego Norwit.pl. Natomiast o tym, jak używać nagrzewnic przeczytasz na norwit.pl/blog

 

Nagrzewnica olejowa Master B 360

Nagrzewnice olejowe Master 1041

Nagrzewnica olejowa typu Master 360 to jedno z lepszych tego typu urządzeń na rynku. Jej paliwem jest olej napędowy i energia elektryczna wysokości od 1,06 kW. Koszt nagrzewnicy to ponad 8 tys. zł. Model BS 230 jest nieco tańszy, a jego siła spalania jest nieco mniejsza. Ma niższą moc elektryczną, ok. 0.80. To doskonałe rozwiązanie dla pomieszczeń o dużej i średniej powierzchni. Nagrzewnicę przed przegrzaniem chroni elektroniczna kontrolka płomienia. Istnieje też możliwość podłączenia termostatu pomieszczeniowego , co pozwala regulację temperatury. Znajduje się w nich także komora, wykonana ze stali nierdzewnej, oraz zbiornik ze wskaźnikiem paliwa.  Nagrzewnicę olejowe bez odprowadzania spalin są najbardziej użytecznym z tego typu urządzeń. Osoby przebywające w pomieszczeniu odczuwają natychmiastowe ciepło. Inny, tańszy model to nagrzewnica Master B, 150 CEG. Jej moc grzewcza wynosi aż do 44 kW. Jest wyposażona w stalowy zbiornik paliwa, że wskaźnikiem poziomu oleju oraz podwójny system filtracji paliwa. Posiada też kontrolkę płomienia z fotokomórką. Model ten jest bardzo poręczny, ponieważ zamontowano w nim koła i rączkę ułatwiającą transport. 

Nagrzewnica olejowa Master B 145 CEL

Nagrzewnica olejowa Master B 65 CEL

Gdzie kupić i za jaka cenę?

W czasie zakupów warto zwrócić uwagę na filtr zbiornika oleju,  filtr ssania powietrza, komorę spalania, która powinna wykonana ze stali nierdzewnej i przepływ powietrza. Płomień powinien też być chroniony fotokomórką. Zalety nagrzewnic są trudne do przecenienia. Norwit.pl dodatnio wyróżnia się spośród firm oferujących tego typu urządzenia. Sklep internetowy Norwit.pl oferuje również nagrzewnice z odprowadzaniem spalin, oraz akcesoria. Ceny nagrzewnic olejowych bez odprowadzania spalin kształtują się od ok 8 tys. do 1.6 tys  zł, w zależności od modelu. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here