Kurtki skórzane

0
949
Kurtki skórzane

Kurtki skórzane uwielbiane przez panie i panów to okrycie, które wykonane jest z naturalnej albo ekologicznej skóry. Kurtki takie pasują na każdą okazję. Okrycie może służyć jako zwykła kurtka, marynarka czy blezer w zależności od kroju. Kurtki skórzane pasują do każdego typu sylwetki. W sklepie kurtki skórzane można spotkać w klasycznym czarnym kolorze, brązowym, czerwonym i innych modnych kolorach. Trudno znaleźć ubiór, który jest modny i tradycyjny jednocześnie. Moda na skórzane kurtki panuje nieprzerwanie od wielu lat i nic nie wskazuje na to, żeby minęła.

Powrót do przeszłości

Rodowód skórzanej męskiej kurtki sięga lat 40 XX wieku. Były to kurtki, jakie widzimy na starych filmach. Kurtka miała futrzany kołnierz, u dołu kurtki ściągacz i mankiety, które były zapinane na zatrzaski. Przed oczyma staje dzielny pilot z RAFu w czarnej skórzanej kurtce tego typu. Kurtka nazwana została pilotką i w późniejszym okresie nawiązując do tego rodzaju kurtki, muzycy rockowi ozdabiali swoje kurtki naszywkami, zamkami czy kolorowymi nadrukami. Dowodzi to tego, że ten model kurtki skórzanej jest ponad czasowy.

Obecnie ulubiona czarna kurtka została trochę odmłodzona. Nadal ma sportowy fason pilotki nazwanej ramoneską. Kurtki te mają pewne stałe cechy, które je charakteryzują, zawsze mają podwójne klapy, bardzo często przyozdobione ćwiekami. Zamek błyskawiczny jest przesunięty w bok. W niektórych modelach są naramienniki i większa liczba kieszeni. Ramoneska stała się powoli ikoną muzyków rockowych za sprawą zespołów takich jak Black Sabbath. Dzisiaj takie kurtki nosi prawie każdy bez względu na wiek czy gust muzyczny.

Kurtka klasyczna

Kurtka skórzana męska klasyczna ma krój marynarki, w zależności od przeznaczenia kurtki stosuje się odpowiednie podszewki, do zimowych podszyte futrem lub kożuchem, te letnie mają zwiewne podszewki z cienkiego materiału. Letnie skórzane kurtki można nosić jako marynarkę do białej koszuli. Właściciel kurtki będzie się w niej prezentował równie dobrze na bankiecie w biurze czy na innych oficjalnych spotkaniach. Jest to kwestia doboru odpowiednich dodatków, może to być fantazyjna apaszka czy tradycyjna muszka, a kolor kurtki zależy od naszych preferencji, bo rynek szokuje bogactwem kolorów.

Dzisiaj skórzane kurtki w różnych fasonach nosi prawie każdy i to niezależnie od wieku płci czy gustów muzycznych. Kurtki skórzane weszły już dawno do zaczarowanego świata mody i stały się dla każdego must have. Doskonale sprawdzają się w wersji eleganckiej jak i sportowej. Są noszone wiosną i latem czy na jesieni lub zimą. Doskonale się sprawdzają w wersji codziennej narzucone na t-shirt i jensami jak i w wersji eleganckiej z koszulą i krawatem. Skórzana kurtka jest świetnym komunikatem o doskonałym guście właściciela. Obecnie skórzane kurtki dostępne są w wielu sklepach sieciowych.

Sprawdź ofertę na https://andrzejkonopka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here