Jak dobrać odpowiedni grzejnik łazienkowy do każdej łazienki?

0
518
Jak dobrać odpowiedni grzejnik łazienkowy do każdej łazienki?

Obecnie na rynku instalacyjnym istnieje szeroka gama grzejników o różnych kształtach, pojemnościach i kosztach. Każdy z nich ma swoje własne niuanse, więc wybór musi być dokonany na podstawie pożądanych cech i ich przydatności w danym urządzeniu.
Ciepła łazienka to ważny element komfortowego życia w mieszkaniu lub domu. Obecnie rynek hydrauliczny oferuje szeroką gamę grzejników o różnych kształtach, pojemnościach i kosztach. Każdy z nich ma swoje własne niuanse, więc wybór musi być dokonany na podstawie pożądanych cech i ich korespondencji w danym urządzeniu.

Funkcje grzejników łazienkowych

Kaloryfer łazienkowy powinien być funkcjonalny, estetyczny wizualnie i bezpieczny. Ważną cechą jest również łatwość montażu danego produktu.
Funkcjonalność w łazience jest najważniejszym elementem, ponieważ na małym placu nie można sobie pozwolić na zainstalowanie wszystkich niezbędnych elementów, a każde urządzenie jest wykorzystywane do maksimum.
Bezpieczeństwo urządzeń w łazience zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ każde urządzenie w tym pomieszczeniu ma kontakt z wodą, a co najmniej egzystuje w warunkach wysokiej wilgotności.
Szeroka gama modeli ogrzewania do łazienki pozwala na znalezienie modelu zgodnego z indywidualnymi wymaganiami. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym opcjom i porównajmy ich wydajność i właściwości techniczne.

Grzejniki ręcznikowe do ogrzewania łazienki

Największą popularnością wśród nabywców cieszą się grzejniki ścienne przeznaczone do suszenia ręczników. I jest ku temu powód. Cena podgrzewacza do ręczników jest najniższa w porównaniu z innymi alternatywnymi rozwiązaniami grzewczymi. Są one funkcjonalne i kompaktowe.
Obecnie istnieją trzy rodzaje wieszaków na ręczniki do łazienki:

  • Na wodę;
  • Elektryczne;
  • Kombinacje powyższych.

Pod względem funkcjonalności, każdy z nich ma wady i zalety. Aby zorganizować system ogrzewania w łazience, wybór wieszaka na ręczniki będzie również odgrywać rolę.

Grzejniki łazienkowe drabinkowe

Grzejniki drabinkowe kombinowane to modele posiadające zarówno przyłącze wodne jak i elektryczne. Ich główną zaletą przy ogrzewaniu pomieszczeń jest bezproblemowa obsługa. W każdej sytuacji w pomieszczeniu będzie panował komfortowy mikroklimat. Takie modele są jednak znacznie droższe.

Alternatywne specjalistyczne grzejniki łazienkowe

Kaloryfer łazienkowy będzie odpowiedni jeżeli łazienka ma imponujące rozmiary i istnieje możliwość zainstalowania głównego wyspecjalizowanego grzejnika – lepiej rozdzielić funkcje. Wówczas wieszak na ręczniki może służyć wyłącznie do suszenia ręczników w łazience, a przystosowane do tego urządzenia zadbają o ogrzewanie w pomieszczeniu.

Grzejniki wodne

Najczęściej stosowanymi urządzeniami grzewczymi w łazienkach są grzejniki wodne. Są one ulepszoną wersją grzejników żeliwnych. Są one podłączone do ciepłej wody. Mają one następujące zalety: trwałość; przystępność cenowa; lekkość konstrukcji. Wielkość grzejników wodnych zależy od powierzchni pomieszczenia, które ma być ogrzewane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here