Zmieniamy swój styl życia – jak to osiągnąć?

0
1109

Wiele osób zbyt łatwo zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Kolosalny wpływ na taką sytuację ma nasze nastawienie – chcemy zbyt dużo osiągnąć błyskawicznie. Wytyczony cel powinno się osiągać małymi krokami. Aby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

1 krok

Pierwszym krokiem jest zadbanie o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze konstruktywne myślenie w dużej mierze uzależnione jest od odpowiedniej ilości godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

Trzeci krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda forma ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy pływanie, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Należy wykształcić w sobie nawyk spożywania owoców zamiast cukierków i batoników. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

5 krok

W porze wiosennej i letniej należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to niewątpliwie wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

Szósty krok

Jak najwięcej zieleniny do każdego posiłku. Im więcej witamin i składników mineralnych tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne dolegliwości dopadają nas rzadko.

7 krok

Unikajmy smażonych potraw. Posiłki powinny być przygotowane poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są lżej strawne i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

Ósmy krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najcięższe chwile. Ma to duże znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słońca za oknem.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć czas dla bliskich i znajomych. Odwoływanie spotkań z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niekorzystny sposób zachowania.

Współpraca: blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here